ESRA EROĞLU YAZIYOR

Mesud Topal, ‘Yanlış Giden

Mesud Topal, ‘Yanlış Giden Bir Şeyler Var’ adlı kitabında yalnızlıktan bahsederken; “kalabalıklar arasında fark edilmez hale gelenler” diye bahsetmiş..! Tam olarak bu bence Yalnızlık’,.. aksi halde kimse yalnız olamaz, herkesin bir ailesi, eşi, dostu, akrabası, komşusu vardır mutlaka..! Yalnız hissetmek olabilir ama yalnızlık yoktur..! Bazen iyi gelse de herkesten uzağa kaçmak, kendini dinlemek, sessizliği özlemek,.. çoğu zaman korkutur insanı bir başına kalmak ya da öyle hissetmek…..
Elbette insan bir başına yemeğini yiyebilir, kahvesini hazırlayabilir, dağınık odasına göz gezdirip bugün geç oldu yarın toplarım deyip, üzerine bir battaniye alıp bir köşede belki de çoraplarını bile çıkarmadan uyuyabilir tatbikî ama sabah kalktığında günaydın diyen birileri olmalı işte….!!! ‘ Çayın arası kalabalıkla iyidir’ diye aramaz aslında kimse yanına çay içecek birini, yalnız başına çay içmek değil sorun içilir tatbikî ama kaç şeker alırsın diyen birileri olmalı işte ..!!! Hasta olduğunda taksiye atlayıp, doktora gidip, ilaç içip iyi olabilirsin tatbikî ama nasıl oldun diyen birileri olsun istersin işte…!! Uzakta olabilir tüm sevdiklerin yada bir çoğu, göremeyebilirsin, iyi yada kötü bir çok anında yanında olamayabilirler ama ‘özledim seni’ diyen bir ses duymak, özlendiğini bilmek istersin işte..!!! Bir evde bir ömrü tek başına yaşamak değildir aslında ‘Yalnızlık korkusu’, bir ömrü bir evde Yalnız’ yaşamaktır…!!!
Çok fazla bir şeye gerek yok, sevdiklerinize kendini yalnız hissettirmemeyi deruhte edin, arayın mesela hemen birini seni seviyorum deyin.. öyle ivedilikle falan da değil ! Şimdi yapın hemen. ♡
Esra EROĞLU