Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Cemalettin Bilgin
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

EROĞLUNU TEBRİK EDERİM

Perşembe günü Tokat Belediye Başkanı sayın Eyüp Eroğlu’nun basın toplantısında idik.

Başkan Eroğlu yapılan 124 proje hakkında bilgiler verdi.

Tokat belediye Başkanı sayın Eyüp Eroğlu’nun basın toplantısına çok sayıda basın mensubu arkadaş katıldı, zaman zaman başkanı eleştiren gazeteci arkadaşlarında katılması anlamlı idi!.

Başkan Eroğlu’nu dinlerken bir hayli notlar aldık, her birisi kendi içinde kıymetli ve değerli projelerin yapılması Başkan Eroğlu’nun halkın gözünde büyümesine neden olan çalışmalar olarak gördük.

Başkan Eroğlu konuşmasına KANAL TOKAT projesi ile başladı.

Kanal Tokat Projesi DSİ ve Tokat Belediyesi iş birliği ile gerçekleşen KANAL TOKAT, Tokat halkının ve Tokat’a gelen her insanın taktirini kazanan kıymetli bir projedir.

Belediye Başkanı Eroğlu KANAL TOKAT projesine ek olarak 2. Bir çalışma başlatıldığını dile getirdi.

Sizleri bilmem ama, bizler başkan Erdoğlu’nu dinlerken, kendinden emin, Tokat için çalışan, Tokat’ın emin ellerde olduğunu gördük!!!

ŞEHRÜL EMİN, EMİN OLAN İNSAN, ŞEHRİN EMİRİ, ŞEHRİN SAHİBİ.

Şehrül Emin sıfatı sayın Eyüp Eroğlu’na yakışıyor.

Bizler bugüne kadar Tokat belediye Başkanı sayın Eyüp Eroğlu’nun makamına çok az sayıda ziyaret etmişizdir, ama başkanın yaptığı çalışmalara ve yaptığı açıklamalarda, onlarca gazeteci arkadaşın karşısında yaptığı hizmetleri anlatırkenki kendisine güveni, kendisine sorulan her sorunun cevabını, eğilmeden bükülmeden verdiği cevaplar bir gazetecinin görmek istediği görüntüdür!

Başkan Eroğlu’nun kendisine olan güven duyguları, konuşmasına yansıyor, yaptığı her çalışmayı abartmadan, sağa sola bükmeden açık ve net ifadelerle karşı tarafın anlamasına imkan sağlıyor.

Bizlerin dikkatini çeken pek çok husus varken, şehir içme Suyu konusundaki açıklaması, daha çok ilgimizi çekti.

Tokat’ta içme Suyunu Elektrik masraflı 10 TL iken,  insanlara sunarken 4.5 TL den tonunu vermesi halk tarafından taktire şayan olarak görülüyor.

Yani Tokat Belediye Başkanı sayın Eroğlu, içme Suyunu ganimet olarak kendisine sunmuyor!.

İçme Suyu halkın en temel olmazsa olmazıdır.

İçme Suyunu halka baskı olarak sunan belediye başkanlarını görünce bu notu tarihe düşmenin bir insanlık borcu olduğunu düşünüyorum.

Başkan Eroğlu’nun DSİ ile başlattığı İçme Suyu projesi Tokat’ın 50 senelik İçme Suyunu karşılayacak olması ve Suyun cazibe ile halka sunulacak olması belediyenin sırtındaki enerji yükünün kalkması ile birlikte paranın halka hizmet olarak sunulması ayrı bir güzellik.

Tokat Belediye Başkanı sayın Eyüp Eroğlu yaptığı her çalışmayı, Tokat’ın her köşesindeki belediye mülklerini en sağlıklı şekilde değerlendirmiş halkın emrine sunma gayretleri dikkate değer bir çalışmadır.

Başkan Eroğlu’nun 124 projesinin 9 yıllık süreçte tamamlanması bir belediye başkanı için önemli olduğunu düşünüyoruz.

Tokat’ta son yıllarda dikkat çeken önemli hususlardan bir taneside, Müzelerin açılmasıdır.

Şehirde önceden bir tane Kültür Bakanlığına bağlı Müze var idi, sayın Eyüp Eroğlu’nun  belediye başkanlığında bu Kültür abidelerinin sayısının çokluğu dikkat çekiyor.

Şunu ifade etmek isterim.

Tokat Belediye Başkanı sayın Eyüp Eroğlu benim hayalimdeki belediye başkanlığını yapmaya çalışıyor!.

Aslında ben odaklı olmamak gerekir, ama bir konuyu yazmak içinde bazen “ben” demek zorunda kalıyoruz.

Bizler “Hayalimdeki Belediye Başkanlığı” derken bu şehirde yaşayan birey olarak tabiki hayallerimiz var, hayallerimizin gerçekleşmesi yalnız bizler için değil, halkımız için hayal kuruyor gerçekleşmesini istiyoruz.

Başkan Eroğlu verdiği bilgiler içinde dikkatimiz çeken şu husus da önemli; “ekonomik imkanları kısıtlı olup evlenme ihtiyacı duyan gençlerimize Salon ücretsiz veriyor” demesi yine hayalimdeki belediye başkanının yapması gereken hizmetlerdir.

Bizler şu düşüncede idik; “ben belediye başkanı olursam, Düğün salonu ve Müzik bedava, ayrıca ekonomik imkanı yeterli olmayanlar için Düğün davetiyesi de ücretsiz olacak” diye düşünmüştüm!!!

Tokat Belediye başkanı sayın Eyüp Eroğlu yıllar önce hayal ettiğim düşüncelerimin hayat bulmasını sağladığı için kendisine teşekkür ediyorum.

Başkan Eroğlu’nun; arkadaşlar sosyal konutlara başlıyorum sözlerinden etkilendim!!!

Evet kıymetli dostlar, bizler 1990 lı yıllarda şunu söylemiş idik; Belediye başkanı olur isem, bu şehrin konutlaşmasını sağlayacağım, bu Toplu Konut işini 3 aşamada yapmayı düşünüyorum. 1- Alt yapısı yapılmış, arsayı ücretsiz. 2- Alt yapısı ve Su basmanı yapılmış arsayı maliyeti karşılığında, 3- tamamen belediye tarafından yapılıp insanların yaşayacağı konutları da bedeli karşılığında halkımıza vereceğim” düşüncemiz var idi,

Ayrıca Niksar’ın iki ana caddesi üzerinde yapılacak olan konut ve işyerlerinin projeleri bir biri ile uyumlu Tarihin başkenti Niksar’a yakışır şekilde konutların cephe projesini Belediye tarafından ücretsiz verilecek, konutların iç kısmını konut sahipleri kendi isteklerine göre yapılmasına destek vereceğiz” düşüncemizi zamanında dile getirmiş idim, bu düşüncelerimizin bir kısmı sayın Eroğlu’nun çalışmalarında gördüm mutlu oldum bu nedenle hayalimdeki çalışmalar şekilden notlar düştüm.

Bizler güzel yapılan memleket ve insan odaklı yapılan her hizmete alkış tutarız.

Bizler bu şehre sevdalıyız.

Son günlerde ülke genelinde İl olacak ilçelerden bahsedilince haklı nedenlerimizden dolayı NİKSAR TARİHİN BAŞKENTİ İL OLMALIDIR “sözlerimiz Tokat’ımızı sevmediğimiz için değil, bölgenin devlet imkanlarından daha çok faydalanmasındandır.

Tokat’ı seviyoruz, Tokat Belediye Başkanı sayın Eyüp Eroğlu’nun hizmetlerini beğeniyor ve alkışlıyoruz.

Günün Sözü; Gittiği her yeri güzelleştiren insanlara denk getir Allah’ım.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER