ERBAA BELEDİYE BAŞKANI VE AK PARTİ ERBAA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN YILDIRIM CUMHURİYET MEYDANINDA DÜZENLENEN ADAY VE PROJE TANITIM TOPLANTISINDA 38 PROJESİNİ AÇIKLADI.

Aday ve Proje tanıtım

Aday ve Proje tanıtım toplantısı Cumhuriyet Meydanında düzenlendi. Düzenlenen programa Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım AK Parti Erbaa İlçe Başkanı Oğuzhan Önal, il genel meclis üyesi adayları, belde belediye başkan adayları, belediye meclis üyesi adayları ve yağmurlu havaya rağmen çok sayıda partili katıldı. Adayların tanıtıldığı program öncesi AK Parti Erbaa İlçe Başkanı Oğuzhan Önal ile Tanoba Belediye Başkanı ve adayı Ali Genç, Gökal Belediye Başkan Adayı Ahmet Bakır ve Karayaka Belediye Başkan Adayı Mehmet Başar birer selamlama konuşması yaptı.

“DİMDİK AYAKTA DURDUK”

5yıllık süreç içerisinde hizmet yaparken fitne ve dedikoduyla da mücadele ettiklerini kimsenin önünde eğilmediklerini belirten Başkan Yıldırım şöyle konuştu: “5 yıldır gönüller yapa yapa işimize, hizmetimize devam ediyoruz. Ama mücadeleyi de bırakmıyoruz. Neyle mücadele ettik? Yalan ve iftira ile. Fitneyle mücadele ettik. Kendi çıkarlarını milletin çıkarlarından üstün görenlerle mücadele ettik. Onların karşısında eğilmedik. Onların karşısında bükülmedik. Dimdik ayakta durduk. Alnımız ak, başımız dik şimdi huzurunuzdayız. Size inanıyor, size güveniyoruz.  Biz hizmet belediyeciliğini getirdik Erbaa’da. Erbaa artık kabuğunu kırmıştır. Yıllardır ihmal edilen geçmiş 20 yılda hep hasıraltı edilen, kilim altı edilen, hep kenara bırakılan biz yaparız dedik talip olduk. Gecemizi gündüzümüze kattık. Uykusuz kaldık. Yeri geldi hasta hasta, yeri geldi aç aç sokaklarda dolaştık, siz kıymetli hemşerilerimizin ihtiyaçlarını, hizmet eksiklerini tamamlamaya çalıştık. Ama artık Erbaa kabuğunu kırdı. Altyapı hizmetlerini yaptık. Yollar yaptık. Kaldırım yaptık. Parklar yaptık. 20 bin tane ağaç diktik. Bu hizmetleri yaparken kıymetli hemşerilerim 20 yılda yapılan hizmetlerden daha fazla hizmeti bu 5 yılda daha kısa sürede biz ürettik. 20 yılda yapılandan daha fazla yol, daha fazla kaldırım, daha fazla park, daha fazla ağaç, daha fazla altyapı yaptık. Yapmaya çalışmaya da devam ediyoruz. Çünkü biz sözümüzün eriyiz. Siz bize inandınız bizi 30 Mart’ta baş tacı yaptınız. Allah sizlerden razı olsun. Biz de verdiğimiz sözleri tuttuk sizlere hizmet ürettik. Projelerimiz vardı bu projelerimizi hayata geçirdik. Arsa bulunamayan Toki’ye arsa bulundu. Çamlık tesislerimiz hayata geçti. Gazi Bulvarımız altyapısıyla, üstyapısıyla yenilendi. Çarşımız adeta açık hava alışveriş merkezine döndü. Esnafımız memnun, vatandaşımız memnun. Çevre il ve ilçelerden alışverişe gelenler var. Meydanımız, bu meydanı işte bu gün için hazırlamıştık. Bu büyük meydanı işte böyle büyük etkinlikler için ve bu etkinliklerin olmadığı günlerde ailelerimizin çocuklarımızın rahatlıkla kullanabileceği bir alan olarak tasarlamıştık. Kültür Parkımızı hayata geçirdik. Bilgi evlerimizi hayata geçirdik. Soğuk hava depomuzu inşa ettik. Okullar ligini hayata geçirdik. Spordaki başarılarımız bugün Erbaaspor’umuz 4-0 yendi zaten şuan konuşulmakta.

“400 MİLYON YATIRIM YAPTIK”

Erbaa’da 5 yıl içinde toplam 400 Milyon TL’lik yatırım yapıldığını söyleyen Başkan Yıldırım şunları söyledi “Tam 283 Milyon TL’lik Erbaa’ya hizmet ve yatırım bütçesi kullanmışız. 100 Milyon TL’de hükümetimizin hastanesi, hükümetimizin diğer yatırımlarıyla beraber 100 Milyon TL’de bu şekilde yatırım yapılmış genel bütçeden. Toplam 400 Milyon TL’lik yatırımı Erbaa’ya 5 yılda getirmişiz. Bu da topladığımız zaman bizden önceki yönetimin toplam yatırım bütçesinden çok ve çok fazla. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu yatırımlarımız devam edecek.”

“725 DÖNÜM YER KAZANDIRDIK”

5 yıllık süreç içerisinde 7 dönüm yer satıp 725 dönüm yer kazandırdıklarını belirten Başkan Yıldırım şunları söyledi: “Bizler Erbaa’ya yeni yerler kazandırdık. TOKİ’nin 38 dönüm yerini, belediyemizin bütçesiyle kamulaştırdık. Bizler yine sebze halinin arkasındaki 7 dönüm yerimizi belediyemizin bütçesiyle kamulaştırdık belediyemize kattık. Bizler galericiler sitesi yapacağımız 22 dönüm yeri belediyemize kattık. Bizler kız yurdunun orada 14 dönüm yeri, Kuruçay’da 2,5 dönüm yeri Kelkit’te 2,5 dönüm yeri Erbaa Belediyemize kazandırdık. Toplamda Erbaa Belediyemizin bütçesiyle sizlerin bütçesiyle belediyemize 100 dönüm yer kazandırdık. Yetmedi iktidarın imkanlarıyla, iktidarın gücüyle ve imkanlarıyla Parkvadi’nin 425 dönüm tapusunu kazandırdık. Hemen aşağıda tekel ambarları dediğimiz üstündeki müştemilatla beraber 50 Milyon TL değerindeki 75 dönüm yeri Erbaa Belediyemize kazandırdık. Evladiyelik bir yatırım yaptık. Erbaaspor tesisleri ve kesimhanenin olduğu 8 dönümlük yeri, hayvan pazarının olduğu 30 dönüm yeri, soğuk hava deposunun olduğu 96 dönüm yeri, katı atık tesisinin olduğu 18 dönüm yeri ve nihayetinde Devlet Su İşlerinin 3 bin 800 metrekarelik şehir merkezindeki yerini Erbaa Belediyemize kazandırdık.”

“MAHALLE DEDİKODULARI ÜRETİYORLAR”

Hamam, itfaiye ve petrolün yerinin satışıyla alakalı dedikodu yapıldığını belirten Başkan Yıldırım şöyle konuştu:  “Yumuşakkaya Pasajı yazan pasajın eski tabelası belediye pasajıydı. Bunu eski yönetim satmıştı. Biliyorsunuz değil mi? Ve Diş Polikliniğinin olduğu yer belediyenin ekmek fırınıydı. Hemen şurada Milliyetçi Hareket Partisinin olduğu yer yine belediyenin yeriydi. Kuruçay’da 12 dönüm yer Kelkit Mahallesinde 40 dönüm yeri bizden önceki yönetim sattı. Ama sattı da üstüne 1 metrekare yer koyabildi mi? Koyamadılar. Bunlar şimdi alıyorlar ellerine mikrofonu daha doğrusu mikrofonda söyleyemiyorlar, mahalle dedikoduları üretiyorlar diyorlar ki Erbaa Belediyesi şu kadar yeri sattı. Evet, sattığımız yeri açıklıyorum. 7 dönüm yer sattık. Hamamın yeri, itfaiyenin yeri ve petrolün yeri. 7 dönüm de yok ama ben yuvarlıyorum. 13 Milyon TL kaynak elde ettik. Bu kaynakla Erbaalı kardeşim sana altyapı yaptık. Yol yaptık. park yaptık, kaldırım yaptık. Hem de bunları değerinden fazla fiyatlara sattık. Her şey açık, her şey ortada. İsteyen istediğine bakabiliyor. Her şey orada. Ama 7 dönüm yer satmışız, bunu konuşuyorlar, konuşuyorlar. 725 dönüm yeri de konuşun görelim. Siz sattınız üstüne bir metrekare koymadınız. Biz 7 dönüm yeri sattık, hizmet ürettik, altyapı yaptık, üstüne de 725 dönüm yer kazandırdık. Yalanlarınıza dolanacaksınız.”

“ÖZELLİKLE KADIN VE GENÇ İSTİHDAMINI ARTTIRACAĞIZ”

Göreve geldikleri günden itibaren Erbaa’da istihdamı arttırmak için çalıştıklarını belirten Başkan Yıldırım şöyle konuştu: “Erbaa iyi yönetiliyor. Erbaa’da istişare var. Erbaa da birlik var beraberlik var, kardeşlik hukuku var. Biz Erbaa’da bu birliği beraberliği sağlayarak Erbaa’da işi de büyüttük aşı da büyüttük. Biz göreve geldiğimizde 1400 esnaf varken şuanda 2 bin 100 esnaf var. Biz göreve geldiğimizde 7 bin 500 sigortalı varken bugün bağkurlular hariç şuan 12 bin sigortalı var. Biz göreve geldiğimizde organize sanayi bölgesinde binden fazla vatandaşımız çalışırken şuanda 4 binin üzerinde çalışanımız var. Son bir yılda yapılacak çalışanlarla bu sayı 6 bine çıkacak. Tarım İhtisas OSB’yi Ticaret Odası, Ziraat Odası, Tokat Ticaret Borsası ve Erbaa Belediyesi olarak kuruyoruz. Bununla beraber 2024 yılına kadar tüm organize sanayi bölgesinde 10 bin kişi çalışacak. Ve bu istihdamı Erbaa’ya getireceğiz. Kamu istihdamını arttırdık. Hastanemizde, belediyemizde ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamı arttırdık. Hem özel teşebbüste hem devlet teşebbüsüyle yapılmış yatırımlarda istihdamı arttırdık. Burada senin oğlun, kızın, senin yeğenin çalışıyor. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu istihdam artışı devam edecek. Özellikle kadın istihdamını arttıracağız. Özellikle genç istihdamını arttıracağız. Biz göreve geldiğimizde OSB’de 5 fabrika vardı. Bugün 21 fabrika var.”

“SİZ YALAN SÖYLEMEYE BİZ HİZMETİMİZİ ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yalanlarla seçmenlerin kandırılmaya çalışıldığını kaydeden Başkan Yıldırım şöyle dedi: “Birileri karalama siyaseti yapıyor, ama birileri iftira siyaseti yapıyor. Ama birileri yalan dolanla Erbaa’daki seçmenimizi, Erbaa’daki vatandaşlarımızı kandırmaya çalışıyor. Size kötü bir haberim var. Vatandaş buna kanmıyor. Vatandaş bu yalanlara inanmıyor. Biz de inşallah vatandaşımıza aşık olduğumuz Erbaa’ya doğruları anlatmaya devam edeceğiz. Siz usanmadan yalan söylemeye biz hizmetimizi anlatmaya devam edeceğiz. Ve vatandaşımız seçim yaklaştığında elini vicdanına koyacak senin yalanlarına değil, bizim doğrularımıza oy verecek. Bizim hizmetimize oy verecek. Bizim tecrübemize oy verecek.”

38 PROJESİNİ AÇIKLADI

Yapmayı planladıkları 38 projeyi açıklayan Başkan Yıldırım şunları söyledi: “İlçe Başkanımızın da söylediği gibi stadyum yapıldıktan sonra orada Millet Bahçesi yapacağız. Buraya Millet Bahçesi, Millet Kıraathanesi mevcut kapalı semt pazarı ve 400 araçlık otopark yapacağız. Hükümet konağının yenilenmesiyle orada çıkacak alanda yine otopark, yeşil alan ve ağaçlı bir alan oluşturacağız. Ve yine Parkvadi 2’inci etabı hayata geçireceğiz. İmbat Projemizi hayata geçireceğiz. Çamlık Koru Park’ın rekreasyon alanını düzenleyeceğiz. Bu projemizle vatandaşlarımız çocuklarıyla, eşiyle ailesiyle beraber yürüme mesafesinde 4-5 tane tercihi olacak. TOKİ 2’inci etap yeni hastane bölgesinde 300 daireyle hayata geçecek. Erbaa Yaşam Merkezi dediğimiz, 3 bin 800 metrekarelik alanda bir kadın yaşam merkezi oluşturacağız. Down Sendromlu kardeşlerimize burada kafe açıp engelli kardeşlerimizle beraber çalışacağız. Burada hanım kardeşlerimizin bir yaşam merkezi olacak. Ve buraya gelenlerin çocuklarını bırakabileceği mini kreş yapacağız. Engelsiz yaşam merkezi oluşturacağız. Burada suyla terapi, atla terapi, görme engellikler spor kulübü oluşturacağız. Engelli kardeşlerimizi için engelsiz taksi projesiyle engelli kardeşlerimizi inşallah istedikleri yere ücretsiz şekilde taşıyacağız. Düden gölünde mesire ve gençlik kamp alanı yapacağız.  Boğalı yaylasına modern bir kayak tesisi yapacağız. Erbaa’ya kış turizmini getireceğiz. Planetaryum ve bilim merkezini Erbaa’mıza kazandıracağız. Prestij caddelerimizle Gazi Bulvarının ardından, Erek Caddemizi, Alişan Diktaş Caddemizi, Şehit Ömer Halis Demir Caddemizi, Alparslan Türkeş Bulvarını yenileyeceğiz geliştireceğiz. Erbaa’da istihdam seferberliğini devam ettireceğiz. Araç muayene istasyonunu Erbaa’mıza getireceğiz. Tarıma dayalı organize sanayi bölgesini Erbaa’da hayata geçireceğiz. Sanayi eylem planını hayata geçirip sanayimizin yollarını düzenleyecek Erbaa’ya TIR parkı kazandıracak ve peyzaj çalışmalarını tamamlayacağız. Altyapı çalışmalarımız devam edecek. Bilgi evlerinin sayısını 6’dan 15’e çıkaracağız. Çocuklar ve gençler için kapalı bin 200 metrelik alanda bir eğlence merkezi oluşturacağız. Erbaa’da spora destek vereceğiz. Erbaasporumuza da, Güreş İhtisas Spor Kulübümüze de Gençlikspor Kulübümüze de, Ufuk Keleş Spor kulübüne de ve diğer tüm spor kulüplerine izcilik kulübüne de okçuluk kulübüne de desteklerimiz devam edecek. İkinci bahar projesiyle kentimizin hafızası olmuş emekli ve değerli büyüklerimizi güzel bir ortamda ağırlayacağız. Eski huzurevi dediğimiz, çürük çıktığı için depremsellik açısından olumsuz rapor çıktığı için boşalttığımız ve oradaki yaşlılarımızı, ihtiyaç sahiplerimizi kiraya çıkarttığımız ve kiralarını bizim ödediğimiz, ihtiyaçlarını bizim karşıladığımız vatandaşlarımız için yaşlı bakım merkezi yapacağız. Ve aşevimizi kuracağız. Yaşlıları kimsesiz bırakmayacağız inşallah. Biz İslami ve insani olarak bakacağız. Evlilik çağına gelmiş gençlerimizi evliliğe teşvik etmek için yeni evlenen ihtiyaç sahibi kardeşlerimize 5 bin TL tutarında yardım yapacağız. Cenaze hizmetlerimizde vatandaşlarımızın yanında olduk yine yanında olacağız. Gasilhane hizmetlerimizi geliştirip modern taziye çadırları kuracağız. Halkımızla birlikte başkan mahallede diyeceğiz, her günü halk günü yapacağız. Çocuklarımızın mektupların alıp onların fikirlerini alacağız. Akıllı şehirle beraber gençlerimizin internet ihtiyacını, uzaktan Erbaa’yı merak edenler için E-İmar uygulamasını hayata geçireceğiz. Ve bir konunun daha altını çizmek istiyorum. Bizim de çok üzerinde durduğumuz bir konu var. Şeffaf belediyecilik. Biz meclisini canlı yayınlayan bir belediyeyiz. İnşallah bundan sonra yapacağımız tüm ihaleleri de canlı yayında yayınlayacağız. Kötülere fırsat vermemek için. İftiracılara fırsat vermemek için. Yalancılara fırsat vermemek için. Gelir gider tablolarımızı faaliyet raporlarımızı billboardlara asacağız. Kent konseyiyle kendimize bir danışma meclisi kuracağız. Erbaa Eğitimi Destekleme Derneğimiz var. Erbaa Eğitimi Destekleme Derneğini vakfa dönüştürüp en az hedefimiz 2 bin üniversite öğrencisine burs vereceğiz. Erbaa günleri düzenleyip büyük şehirlerdeki Erbaalılarla yan yana geleceğiz. Erbaa Narince Bağ yaprağının patentini kim aldı? Biz aldık. 2012 yılında eski yönetim zamanında başvuruldu 3 ay sonunda bir fiyaskoyla alınamayan bu patenti biz aldık. Aldığımız patente inşallah bir etkinlik yapacağız. Erbaa Narince Bağ Yaprağı etkinliği. İnşallah yıl boyu hem etkinliklerimiz devam edecek, hem de sizin belirleyeceğiniz anketle bir tarihte Erbaa Etkinlikleri; ülkemizde Allah korusun herhangi bir felaket olmadığı müddetçe devam edecek. Yine Allah’ın sessiz kulları olan hayvanlarımız için yaşam köyü yapacağız. Rehabilitasyon merkezimiz bitmek üzere. Buna ek olarak hayvan yaşam köyleriyle inşallah sizlerin de mustarip olduğu sokak hayvanlarını rehabilite edeceğiz. Doğal yaşam alanları sunacağız. 50 bin ağaç dikeceğiz. Sıfır atık projesine destek olacağız. Yenilenebilir enerjiyle Erbaa’mızı inşallah yeni bir enerjiyle tanıştıracağız. Yağmur yağıyor diye hızlı hızlı okudum. 38 başlık altında topladığımız bu projelerimizin toplamı bundan daha fazla önümüzdeki süreçte bunları göreceksiniz. Şimdi bu iftira ve yalan üstüne siyaset üretip ortaya daha proje koyamayanlara sesleniyorum bunları nasıl yapacaksınız diye sorarsanız, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyorum.”

“ELİNE TUTUŞTURULAN KAĞITLARI OKUYAN DEĞİL ŞEHRİ YÖNETECEK BAŞKAN ARIYORUZ”

Yaptıkları hizmetlerle Erbaa’yı yeniden kalkındırmak için hizmete talip olduklarını belirten Başkan Yıldırım şunları söyledi: “Biz eline tutuşturulan kâğıtları okuyan değil şehri yönetecek başkan arıyoruz. Biz yönetilecek değil, yönetecek belediye başkanı arıyoruz. Erbaa yönetecek belediye başkanı istiyor. Erbaa hizmet eden belediye başkanı istiyor. Erbaa Projeleriyle, hizmetleriyle damda vurmuş. Erbaa’yı marka şehir yapmış, Erbaa’yı bölgesinin lideri yapmış belediye başkanı istiyor.”

Tokat Milletvekili Mustafa Arslan’ın yaptığı konuşmanın ardından program sona erdi.