DÜNYA TÜTÜNSÜZGÜNÜ STANTI AÇILDI

Niksar İlçe Sağlık Müdürlüğü

Niksar İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Standı açıldı.

Niksar Saat Kulesi Mevkiinde İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından açılan stant’da İlçe Sağlık Müdürlüğü Personeli tarafından bilgilendirme yapıldı.

Niksar İlçe Sağlık Müdürü Dr.Engin Merdan konuşmasında’’ Bilindiği üzere 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gününün Ramazan ayı içerisinde olması sebebiyle sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlarımız için fırsata dönüştürülmesi, İlimizde faaliyet gösteren sigara bırakma polikliniği ile kapalı alanlarda tütün ürünü kullanımı durumunda vatandaşların ihbarda bulunabilecekleri ALO 184 SABİM hattı ve yeşil dedektör uygulaması hakkında bilgilendirme yapılması ve vatandaşlarımızın tütün ürünlerinin zararlarından korunması amacıyla 30-31 Mayıs tarihlerinde biri Saat Kulesi diğeri Cuma pazarı mevkiinde olmak üzere 2(iki) gün boyunca Dünya Tütünsüz Günü standımızı açtık.

Standımızda bizleri dinleyen saygıdeğer halkımızın bu konudaki farkındalığını artırmaya çalıştık. Bundan sonra da sigara bırakma konusunda yardım talebinde bulunanlar her zaman kurumlarımıza ziyarette bulunabilirler.

Son olarak sigara içen tüm vatandaşlarımıza diyorum ki defalarca bırakmayı deneyip bırakamamış olsalarda tıbbi yardımların sigarayı bırakmada sizlere yardımcı olabileceğini biliyoruz. Yarın çok geç olmadan bugün bırakmanın tam zamanı.’’dedi

Niksar Saat Kulesinde açılan Stant’da Dr.Emre Bayrak, Hemş. Nurhan Tepebaşı, Hemş. Mükerrem Yıldız, Memur Yusuf Yediyıldız ve Memur Salih Karakaya görev aldı