DR OZAN BALCI ZİLE’DE İNCELEME YAPTI

Zile Kaymakamı Mehmet Ali

Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz’ü makamında ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı,  ilçenin genel durumu ile ilgili bilgi aldı.

Zile Yeni Hükümet Konağı’nı Gezdi 
Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, yatırım incelemeleri kapsamında yeni yapılan Zile Hükümet Konağını da gezerek bilgi aldı.
Vali Dr. Ozan Balcı, “İlçemizde vatandaşlarımızın huzuruna ve refahına, çocuklarımızın ve gençlerimize gelişimine önemli katkılar sağlayacak yatırımlarımız hızla devam ediyor. Hükümet Konağımız tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarımıza daha etkin ve kaliteli hizmet veriliyor. İlçemize ve Zileli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.
Spor Yatırımları Devam Ediyor
Dr. Ozan Balcı Zile de yapılan yüzme havuzu ve Gençlik Merkezinde incelemeler yaptı ardından mevcut olan spor salonlarını da gezdi.
 Dr. Ozan Balcı, “Gençlik Merkezi ve yüzme havuzu çalışmalarımız hızla devam ediyor. Yeni Spor Salonu ve Güreş Eğitim Merkezi kazandırmak için planlama çalışmalarımız sürüyor.  Ayrıca okullarımıza bol bol voleybol ve basketbol sahası yapacağız.” dedi.
Halk Kütüphanesi’ni Yeniliyoruz
Dr. Ozan Balcı ve yanındaki heyet Zile’ye yapılacak olan halk kütüphanesi alanını ziyaret ederek kütüphane alanını incelediler. Sonrasında Zile’ye geçici olarak hizmet veren halk kütüphanesine uğrayarak, burada ders çalışan ve kitap okuyan öğrencilerle sohbet etti. Başarılar diledi.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Zile İlçe Halk Kütüphanesi Kültür ve Turizm Bakanlığımızın yatırım programında ihalesi yapacağız. Tokat Merkez, Reşadiye, Niksar, Başçiftlik, Almus, Artova, Pazar, Yeşilyurt halk kütüphanelerimiz yapılıyor. Erbaa ve Turhal kütüphanelerimiz için de hazırlıklarımız devam ediyor. Böylece tüm halk kütüphanelerimizi yenilemiş oluyoruz. Türkiye’nin ilk Müstakil Bebek ve Çocuk Kütüphanesini Tokat’a kazandırdık.” diyerek konuşmasını tamamladı.
Zile Kalesi’ni Restore Ediyoruz
Vali Dr. Ozan Balcı, inceleme ziyaretleri kapsamında Zile Kalesi’nde devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde gördü.
4 bin yıllık tarihe sahip, Anadolu’nun tek dolma kalesi niteliğindeki Zile Kalesi’nde devam eden çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Zile Kalesi Tokat’ımızın ve Zile’mizin tarihine tanıklık etmiş önemli bir kültürel değer. Valiliğimiz koordinesinde Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteğiyle iç mekanı restore ediyoruz. Dış mekan restorasyonu için de çalışmalarımız hızla devam ediyor. Hayırlı olsun.”  Dedi.
Zile Kalesi’ne müze fonksiyonu kazandırılması için ünlü Zela Savaşı’nın canlandırılacağı Veni Vidi Vici Kent Müzesi’nde devam eden çalışmaları ile ilgili de bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Valiliğimiz koordinesinde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA)’nın 610 bin lira desteği ile Veni Vidi Vici Kent Müzesi’nde devam eden çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Zile’ye Yatırımlarımız Devam Edecek
Vali Dr. Ozan Balcı, “Zile’ye Bilim Merkezi kazandırdık. Kapalı Spor Salonu ve Güreş Eğitim Merkezi yapacağız. Şeyh Nusrettin Türbesi’ni restore ediyoruz. Zile Tokat’ımızın önemli ilçelerinden birisi. Zileli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için, ilçenin imarı, ihyası ve refahı için hep birlikte aşkla, şevkle, yılmadan, yorgunluk göstermeden çalışıyoruz.” diye konuştu.
Vali Dr. Ozan Balcı’ya inceleme ziyaretlerinde Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz eşlik etti.