DOST ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİ

Niksar eski Hakimlerinden halen

Niksar eski Hakimlerinden halen Yargıtay üyesi Mehmet Ertunç ve mesai arkadaşları Niksar’a gelerek dost e arkadaşların ziyaret ettiler.

Niksar’da görev yapan ve daha sonra çeşitli illerde Hakimlik yapan  Yargıtay üyesi Mehmet Öztunç ile birlikte Yargıtay üyesi Maruf Alikanoğlu, Yargıtay üyesi Yusuf Aslan, Yargıtay üyesi Mustafa Çorumlu, Adalet bakanlığı Ceza İşleri Genel Müd. yardımcısı Ali Türkmenoğlu, Adalet Bakanlığı Kanunlar genel Müd. Yardımcısı Erdinç Avşar, Adalet bakanlığı Daire başkanı Abdullah Murat, Emniyet Müdürü Kasım Varol, Uzman Doktor Hakan Saltaş Niksar’a gelerek dostlarını ziyaret etmişlerdir.

Yargıtay Hakimi Mehmet Öztunç Niksar ziyaretinde Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’i gazete bürosunda ziyaret ederek bir süre sohbet yaptılar. Öztunç; “Cemalettin kardeşim maşallah hiç değişmemişsin, bir kardeşimizin babası vefat etmişti, yakın bölgede olduğu için siz dostlarımızda ziyaret etmeden Ankara’ya dönmeyelim istedik, Niksar bizler için çok özel yeri olan bir şehirdir, kıymetli eşim ve çocuklarımızla sürekli Niksar’dan bahsederiz, güzel anılarımızı tazeleriz Niksar’lının misafir perverliğini yine en güzel şekilde gösterdiniz teşekkür ederiz” dedi, Bilgin; “Hakim bey bizde dostluk pazara kadar değil mezara kadardır, Allah sizlerden ve misafirlerimizden razı olsun bizleri mutlu ettiniz kapılarımız her zaman sizlere açıktır, sizleri misafir olarak ağırlamaktan mutlu olduk teşekkür ederiz” dedi.

Adalet bakanlığı yetkilileri ve Yargıtay üyeleri Niksar’ın bazı tarihi yerleri içinde olan Ulu Camiyi, Arasta Köprüsü Leylekli Köprü ve Adalı Kahvesinde kısa sohbetler yapıldı, dost ve arkadaş ziyaretlerinden sonra misafirler Ankara’ya döndüler.