Doğa Koleji öğrenci ve öğretmenleri

Bu haberin fotoğrafı yok

İSTANBUL (AA) – Doğa Koleji öğrencileri ve öğretmenleri, yıl sonu etkinliğinde 1990’ların şarkılarını seslendirdi.

Kolejden yapılan açıklamaya göre, Doğa Koleji’nin öğrenciler ve öğretmenlerden oluşan 350 kişilik korosu TİM Show Center’da 1990’lar müzik gecesi etkinliği yaptı.

Doğa Koleji müzik gecesi etkinliğinde 2 bin kişiyi ağırladı. Öğrenciler o dönemin sevilen şarkılarını seslendirerek danslar sergiledi.

Kolej kadrosu usta sanatçılar Barış Manço ve Özkan Uğur’u anmayı ve onların sevilen şarkılarını seslendirmeyi de unutmadı.

Grup Vitamin gecede sahne alırken öğrenciler kovboy danslarıyla sevilen gruba eşlik etti.

Öğrenci ve öğretmenlerin performansı geceye katılan velilerden ve konuklardan tam not alırken ayakta alkışlandı. Konser boyunca veliler, öğrenciler, öğretmenler nostaljik şarkılar eşliğinde eğlendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğa Koleji İcra Kurulu Üyesi Gökhan Alpözü, Doğa Koleji öğrencisinin birçok meziyete sahip olduğunu aktararak, en önemli meziyeti ise iyi bir iletişimci olmasıdır değerlendirmesinde bulundu.

Müziği Doğa’da birden çok iletişim aracından en evrensel ve en kapsayıcı araç olarak gördüklerini belirten Alpözü, “Çocuklarımıza okul öncesinden müziği bir iletişim aracı olarak kullanmayı, kendilerini dış dünyaya daha iyi anlatmalarını sağlamayı ve dış dünyayı da bir başka duygu ile anlamalarını hayal ediyoruz. Doğa’da mutlu çocuk öğrenir diyerek yola çıktık. Çocuklarımızın mutlu olabilmeleri için müziği de DNA’larına eklemeyi ihmal etmedik.” yorumunu yaptı.

Doğa Koleji Müzik Bölüm Başkanı Yasemin Hür Sütlüoğlu da öğrencilerle birlikte geçmişin unutulmaz şarkılarını canlandırmanın harika bir deneyim olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tüm misafirlerimize katılımları için teşekkür ediyoruz. Doğa Koleji olarak öğrencilerimizin müzik ve yetenek alanlarında gelişimlerini desteklemeye büyük önem veriyoruz. Müziğin ve yeteneğin, öğrencilerimizin kişisel ve akademik başarılarına olumlu katkılar sağladığına inanıyoruz. Bu çerçevede, okulumuzda müzik derslerine ek olarak öğrencilerimize çeşitli enstrümanları çalmayı öğretmek ve müzikle ilgili yeteneklerini geliştirmek için fırsatlar sunuyoruz. Ayrıca, düzenlediğimiz konserler, müzikal etkinlikler ve yetenek yarışmalarıyla öğrencilerimizin sahne deneyimi kazanmalarını teşvik ediyoruz. Doğa Koleji olarak, öğrencilerimizin müzik ve yetenek alanlarında kendilerini ifade etmelerini ve potansiyellerini keşfetmelerini sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.”