DİRİM : ADAY DEĞİLİM

Hemşerimiz Yargıtay Onursal Daire

Hemşerimiz Yargıtay Onursal Daire Başkanı sayın Vuslat DİRİM gazetemizi ziyaret etti.

Emekli olduktan sonra sıla-i rahimde bulunmak amacıyla Niksar’a gelen sayın DİRİM, kadim dostumuz olduğundan Niksar’a her gelişinde mutlaka gazetemize de uğrar ancak, yapmış olduğu görevlerin hassasiyeti dolayısıyla bunun haber yapılmasını istemezdi. Emekli olduktan sonra artık bir mahsuru yok deyince biz de bu haberi yapmış olduk.

Ziyaret esnasında gerçekleşen sohbette güzel bir ufuk turu yapıldı. Depremin yaralarını sardık.  Niksar’da deprem konusunda yapılması gerekenleri, Ülkemiz ve özellikle de Niksar’ımızın ekonomik ve siyasi gidişatını konuştuk.

Söz siyasete gelince deneyimli hukukçu hemşerimiz DİRİM’e  “Milletvekilliğine aday mısınız?” diye de sorduk. Cevaplarını aynen naklediyoruz :

“Aslında Sizin de gazetenizde yayımlandığınız  ‘Yargıtay’a Veda Mesajı’mızda  bu soruya bir anlamda cevap vermiştik.

Malûm hukukçuluğun emekliliği olmuyor. Bu itibarla emeklilikte de sağlığım elverdiği sürece ve aynı yoğunlukta olmasa da adaletin hizmetinde olmaya devam edeceğim.

İstanbul’da bir vakıf üniversitesinde hukuk  fakültesi öğrencilerine, baroların zorunlu müdafiilik eğitimlerinde genç avukat arkadaşlarıma tecrübelerimi aktarmak ve nihayet İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan ve avukatlık yapmaya karar veren küçük oğlumuz Alperen DİRİM ile birlikte, talep edenlere hukuki yardımda bulunmak istiyorum.

Hülasa, bizi milletvekilliğine layık görüp te, aday olmamızı isteyen bütün kıymetli dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Ancak, aday değilim, siyasete girmeyi de düşünmüyorum. En azından yakın gelecekte …”

Değerli hemşerimiz Vuslat DİRİM’e, eşi emekli hakim Figen hanım ve çocuklarıyla birlikte sağlık ve mutluluk dolu uzun bir emeklilik hayatı diliyoruz.