DEVLET FETÖ DERSHANESİNE EL KOYDU

          Niksar’da FETÖ terör

          Niksar’da FETÖ terör örgütü yapılanması kapsamında yapılan mücadele devam ediyor.

         15 Temmuz ihanet darbe girişimi öncesinde başlayan FETÖ terör örgütü mücadelesi devletin birimleri tarafından devam ediyor.

         FETÖ terör örgütü ile yapılan mücadele kapsamında Niksar’da bulunan FEM dershanesi terör örgütüne ait olan Melik Gazi Eğitim Kurumu A.Ş bünyesinde faaliyet yapıyordu.

       FEM dershanesi Bengiler mahallesi (İsmet paşa) resmi tapu kayıtlarında böyle geçiyor FEM dershanesi 30 Haziran 2016 tarihinde ÖZEL ASRIN Lisesi sahipleri tarafından satın alınmıştı.

       Niksar Özel Asrın Lisesi sahipleri söz konusu binanın FETÖ terör örgütüne ait olduğunu ve bu binanın yukarıdaki şirketin tapu kayıtlarında tescilli olduğunu bilerek aldıkları uzun zamandan itibaren gazete haberlerinde halkın bilgisine sunulmuş idik.

      FETÖ terör örgütünden menkul, gayrimenkul alımı devlet tarafından yasaklanmasına rağmen Niksar Özel Asrın Lisesi sahipleri Osman Yılmaz (Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan’ın bacanağı) ve Başaran Kılıç isimli kişiler tarafından satın alınmış idi.

     FETÖ terör örgütü ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devletin bütün kurumları FETÖ terör örgütü ile mücadele yaparken terör örgütünden mal alınmaması için sözlü, yazılı defalarca yapılan uyarılara rağmen FEM dershanesini Özel Asrın Lisesi sahipleri alarak binayı okul olarak kullanmaya başlamışlardır.

     Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin olarak ve gazete yönetimi  FETÖ terör örgütünden mal almanın suç olduğunu belirten yüzlerce yazı yazmıştım, yazılan yazılardan belediye başkanı Özdilek Özcan rahatsızlık duyduğu için defalarca  şahsımdan şikayetçi olmuş, açılan dava beratla sonuçlanmıştır.

      FETÖ terör örgütünden alınan FEM dershanesi (Özel Niksar Asrın Lisesi)  Maliye Hazinesi tarafından el konulmuş ve 17. 09. 2018 tarih 5270 sayılı yevmiye no ile Maliye adına tapuda 14 ada, 39 parselde kayıtlıdır.

      FETÖ terör örgütüne ait olan FEM dershanesini alan kişiler yapılan çalışmanın doğru olduğunu bildikleri halde vatandaşlara yalan konuşarak; “hayır bina bizim” diyerek devletin malının kendilerine ait olduğunu ifade ettikleri bildiriliyor.

     Kamu oyunun şu gerçeği bilesi gerekiyor, devletin Maliye Hazinesi FETÖ terör örgütünün malına el koyduğunda muhatabı Melik Gazi Eğitim Kurumları A.Ş şirketi ve yetkilileridir, devletin kurumları Asrın Lisesi sahiplerini muhatap olarak kabul etmemektedir,  ancak bundan sonra Asrın Lisesi sahipleri FETÖ terör örgütünden mal aldıkları için Niksar Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılacak soruşturma sonunda ilgililer hakkında dava açması bekliyoruz.

      Özel Asrın Lisesi sahipleri insanları oyalamak için yaptıkları ve yapacakları tüm girişimlerin sonuçsuz kalacağını bilmektedirler.

      Adalet Bakanlığının hazırlayıp yürürlüğe soktuğu 675 sayılı KHK nin 12. maddesi çok açık ve net şekilde şunu ifade etmektedir; “01.01.2014 tarihinden sonraki satışlar 3. şahıslara dahi yapılsa geçersizdir” diyor.

      Devletin muhatabı hiçbir zaman Özel Asrın Lisesi olmamıştır, devlet  kendisinden kaçırılan ve kişiler tarafından çalınmak istenen binasına sahip çıkmıştır, Özel Asrın Lisesi sahiplerinin muhatabı da FETÖ terör örgütüdür, Özel Asrın Lisesi yetkilileri devletin malını bilerek aldıkları için zaten suç işlemişler, kanun bu konuda gerekeni mutlaka yapacaktır.

       Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan alınan FEM dershanesine işyeri açma ruhsatı vermemiş olsa idi, bu binayı kimse alamayacak, devletin malı bir başka eğitim kurumu olarak hizmet yapacaktı, devlet kendi malına sahip çıkmıştır, 2 yılı aşkın sürede devletin malının üstünde para kazanan kişilerden   geçen sürenin ödemesi mutlaka yetkililer tarafından alınıp devletin hazinesine yatırılacaktır.

      Niksar’da FEM dershanesini alarak terör örgütüne ekonomik destek sağlayan Özel Asrın Lisesi sahipleri mutlaka adalete hesap vereceklerdir, belediye başkanı Özdilek Özcan’da bu konuda adalete mutlaka hesap vermek zorunda kalacaktır.

      2 yılı aşkın zamandan itibaren devletin malını gasp ederek para kazananlar hiç değilse devlet kendi alına sahip çıktıktan sonra yapılan hatalarını görerek halktan özür dilemeleri gerekirken, halen “Cemalettin Bilgin yalan konuşuyor bina bizim” diyerek insanları kandırmak kendilerine fayda sağlamayacaktır.

        Bizler; terör örgütünden alınan binaya devlet el koyduğu için kısa haber yapmış idik, bundan sonra her aşamasını takip ederek haber yapacağız, çünkü devletin malını gasp edenler, halen yaptıkları hatada ısrar edince bizlerin geriye çekilmesini kimse beklemesin.

      Bugüne kadar devletin malının gasp edilmesine göz yumanlar kimler ise, devletin malının satılmasına kimler göz yumdu ise, devletin malının olduğu bilindiği halde FETÖ örgütünün mal kaçırmasına kimler destek sağladı ise, onlarla olan mücadelemiz devam edecektir.

CEMALETTİN BİLGİN

YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE

YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ  SAHİBİ