DEVLET ANA TOKAT’A EL UZATTI HEMEN BAŞVURUN SAKIN KAÇIRMAYIN

Dar gelirlilere devlet yardımı ve sosyal yardımlar tüm hızı ile devam ederken devlet Ramazan Bayramı öncesi gıda kolisi yardımı başlattı. Belediye erzak yardımı e-Devlet Ramazan kolisi gıda yardımı başvurusu başladı.

Dar gelirlilere devlet yardımı

Bedava çay şeker Ayçiçek yağı un! Ramazan kolisi erzak yardımı başvurusu e Devlet 2024 ekranı – Devletin sosyal yardımları ve maddi destekleri tüm hızı ile devam ederken Ramazan ayının gelmesi ile beraber yeni müjde son dakika duyuruldu. İhtiyaç sahiplerine Ramazan ayı nedeniyle gıda paketi ve Ramazan kolisi yardımı dağıtılmaya başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları SYDV ve belediyeler üzerinden ihtiyaç sahiplerine bedava ayçiçek yağı, un, şeker, çay gibi gıdalardan oluşan yardım paketleri dağıtılacak. İşte başvuru şartları ve paketler..

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI, SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKIFLARI, BELEDİYELER! RAMAZAN GIDA ERZAK KOLİSİ YARDIMI NEREDEN, NASIL ALINIR?

Devlet ve belediyeler ile vakıflar Ramazan Gıda Kolisi dağıtmaya başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi ailelerin gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başta Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde olmak üzere ve yıl boyunca ihtiyaç olması halinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından gıda yardımı yapılmaktadır.” denilerek Ramazan ayı öncesi gıda yardımı dağıtılacağını duyurdu. Başvuru şartları ise “3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2024 yılı için 5.667,37 TL) az olan haneler faydalanabilmektedir.” denilerek gelir şartı olarak açıklandı.