DEĞERİ 100 MİLYON TOKAT’TA DUYANIN AĞZI AÇIK KALDI

Konya Tarım Fuarı’nda rekor satışa imza atıldı. Konyalı çiftçi 17 adet traktör satın aldı. Bu satın almaya imza atan isim açıklandı.

Konya Tarım Fuarı'nda rekor

Konya ve Türkiye genelinde tarımsal üretimin önemi pandemiyle daha iyi anlaşıldı. Gıda krizinin yaşandığı dünyada tarımsal üretim hız kazandı.Türkiye genelinde çiftçiler bu kapsamda üretimi hızlandırdı. Devlet teşvikiyle ekilmeyen tarla kalmadı. Durum böyle olunca daha çok traktöre ve tarım makinesine ihtiyaç duyuluyor.

EN ÇOK DEUTZ-FAHR, JOHN DEERE VE TÜMOSAN İLGİ GÖRÜYOR

Konya ekonomisini canlandıran fuarda 400 beygir gücünde dev traktörler sergileniyor. Çiftçiler en çok Deutz-Fahr, John Deere ve Tümosan stantlarını ziyaret ediyor. Türkiye’nin en büyük tarım fuarı her yıl Konya TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. Rekor satışlara imza atılan Konya Tarım Fuarı’nda Konyalı çiftçi tam 17 adet traktör satın aldı.

KONYA TARIM FUARINDA REKOR SATIŞA İMZA ATILDI

Konya Tarım Fuarı’nda 2024 yılının en büyük satışı gerçekleştirildi. Konyalı bir tarım firması tarafından satın alınan 17 traktör fuara damga vurdu. Bahsi geçen satışı Kayağızlı Traktör Deutz Fahr Bayisi duyurdu.

SÖZ KONUSU SATIŞIN BEDELİ 80-100 MİLYON LİRA CİVARINDA

Firma en büyük satışın 17 adet traktör ile Sırver Tarım’a yapıldığını açıkladı. Sırver Tarım’ın Konya Ovası’nda büyük bir traktör filosu işlettiği biliniyor. Traktör fiyatları dikkate alınınca bahsi geçen satışın toplamda 80-100 milyon liraya denk geldiği söyleniyor.