DALGA DALGA GELİYOR TOKAT’IN KAPISINDA BEKLİYOR!

Merkez Bankası eski Başekonomisti

Merkez Bankası eski Başekonomisti Ekonomi Yazarı Olcay Aydilek, elektrik zammı hakkında iddialar ortaya attı.

Ekonomi gündeminde son günlerde en çok konuşulan konulardan biri elektrik zammı. Merkez Bankası eski Başekonomist Ekonomi Yazarı Olcay Aydilek de bu konuda bir iddiada bulundu.

Hakan Kara’nın Zam Öngörüsü:

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi ve Merkez Bankası eski Başekonomisti Prof. Dr. Hakan Kara, TÜFE ile elektrik fiyatı grafiğini paylaşarak Temmuz-Ağustos aylarında ciddi bir elektrik zammı geleceğini savundu. Kara, paylaştığı grafikte elektrik fiyatlarının 2023’ün ilk dört ayında durgun seyrettiğini, ancak TÜFE’de yukarı yönlü bir artış olduğunu gösterdi.

Olcay Aydilek’ten Zam İddiası:

Ekonomi Yazarı Olcay Aydilek ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile EPDK kulislerinde yüzde 70 oranında bir elektrik zammının konuşulduğunu iddia etti. Aydilek, zammın Haziran veya en geç Temmuz ayında gerçekleşebileceğini de ekledi.

Yetkililerden Resmi Açıklama Bekleniyor:

Her iki iddia da henüz resmi bir açıklamaya dayanmıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı veya EPDK tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Elektrik zammı ihtimali vatandaşlarda endişe yaratırken, yetkililerden konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.