ÇOCUKLARIN AYAKLARI ARTIK ÜŞÜMEYECEK

Tokat’ta Okul irtibat görevlisi

Tokat’ta Okul irtibat görevlisi olarak görev yapan polis memurunun yazlık ayakkabılar ile okula geldiğini tespit ettiği ihtiyaç sahibi 14 öğrenciye bot hediye edildi.

Kent merkezinde Plevne İmam Hatip Ortaokulu’nda görevli polis memuru Cuma İkiz okula gelen bazı öğürencilerin yazlık ayakkabılar ile gelmesi dikkatini çekti. Bunun üzerine okul yönetimi ile görüşerek öğrencilere bot almak istediğini ve sayı belirlemelerini istedi. Polis memur Cumali durumu meslektaşlarına anlatarak yardım istedi.  Okulda 14 öğrenci’nin belirlenmesi üzerine polisler aralarında topladıkları para ile bot aldılar. İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve beraberinde ki polisler aldıkları botları Plevne İmam Hatip Ortaokulu müdürü İbrahim Mermertürk’e teslim ettiler.

İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, ‘Güvenli Okul’ projesi kapsamında okullarda polisler görevlendirdiklerini söyleyerek, ‘’ Bu okulda da bir polis memuru arkadaşımız görevliydi. Bu polis memuru arkadaşımız havalar soğuyunca tabi birde bu okul taşımalı servisle gelen öğrencilerinde olduğu bir okul. Polis arkadaşımız sevilse gelen çocukları görünce ayaklarındaki ayakkabılar lastik ayakkabı, yazlık ayakkabılar, kışlık botları yok, maddi durumu yerinde olmayan çocukları tespit etti. Onları görünce üzülmüş. Bu soğukta hastalanacaklar hastalanmasınlar diye diğer polis mesai arkadaşları ile paylaşmış. Diğer polis memuru arkadaşlarımızda bu duruma üzülmüşler. Çocuklarda tespit edildi. Okulumuza geldik okul müdürümüze memur arkadaşlarımızın kendi maaşlarından almış oldukları botları okul müdürümüze teslim edeceğiz. Oda çocuklarımıza verecek’’ şeklinde konuştu.

‘’KIŞ GÜNÜNDE O ÇOCUKLARIN ARTIK AYAKLARI ÜŞÜMEYECEK’’

Plevne İmam Hatip Ortaokulunda görevli polis memuru Cuma İkiz ise  ‘Okul irtibat görevlisi olarak görev yaptığım bir gün köylerden taşımalı eğitimle gelen ihtiyaç sahibi öğrencileri gördüm. Kış mevsiminde ayaklarında potu olmadığını gördükten sonra bu duruma üzüldüm. Meslektaşlarıma konuyu anlattığımda onların gönüllülük esasına göre her çocuğa birer ayakkabı çorap almak istediklerini söylediler. Bunun üzerine bu kış gününde çocuklar için güzel bir şey olacağı için sevindim. Müdürümüze konuyu açtık, okul müdürümüzle de öğrencileri tespit ettik ve birer adet emniyet adına bot aldık. Bu konuda da tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Bende bu konuda çok mutlu oldum. Kış gününde o çocukların artık ayakları üşümeyecek’’ dedi.