Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ile Kültür Bakanlığı Geleneksel Anadolu Kültür ve sanat Atölyeleri Akademisi ile  Niksar Belediyesi tarafından CİHAD-ÜL EKBER DANİŞMENDLİLER&BİR ZAMANLAR SELÇUKLU SERGİSİ AÇILDI.

Serginin açılışına Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettişi Serhan Karamanoğlu, Tokat İl Kültür Müdürü Adem Çakır, AK Parti ve MHP ilçe başkanları, belediye meclisi üyeleri kurum amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

CİHAD-ÜL EKBER DANİŞMENDLİLER&BİR ZAMANLAR SELÇUKLU sergisi açılışı Niksar’da Roma Arsenalı olarak açılan alanda gerçekleşti. Sergi açılışı dolayısı ile Kültür Bakanlığı Geleneksel Anadolu Kültür ve sanat Atölyeleri Akademisi Yön. Kur. Başkanı Işın Fırat, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve Niksar Kaymakamı İlhami doğan birer konuşma yaparak Kültür değerlerine sahip çıkmanın önemini dile getirdiler.

Daha sonra Arsenal’daki açılışı, Niksar Kaymakam İlhami Doğan  Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettişi Serhan Karamanoğlu, Tokat İl Kültür Müdürü Adem Çakır, Kültür Bakanlığı Geleneksel Anadolu Kültür ve sanat Atölyeleri Akademisi Yön. Kur. Başkanı Işın Fırat AK Parti  ilçe başkanı Semih Tepebaşı ile birlikte açtılar.

Muhteşem bir alanda, muhteşem bir serginin açılışı törene katılanlar tarafından taktirle karşılandı.

Kültür Bakanlığı Geleneksel Anadolu Kültür ve sanat Atölyeleri Akademisi Yön. Kur. Başkanı Işın Fırat  gerçekleşen sergi hakkında detaylı bilgiler verdi, Danişmentliler ve Selçuklular dönemini anlatırken yaşadığı heyecanı ve serginin gezilmesinden sonraki heyecan dolu göz yaşları törene katılanlar tarafından alkışlarla desteklendi.

Sergi açılışı Pazar gününe kadar devam edeceği dile getirildi.