CHP TOKAT MİLLETVEKİLİ TBMM İDARE AMİRİ KADİM DURMAZ’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

 “ DiIerim, yurdumun çocukları ve tüm çocukları dünyanın gülüp oynasınlar bugünkü gibi; Acıda, sevinçte kardeş oIsunIar… ÇınIasın yeryüzünde barış türküIeri”.

Bugün; demokrasiye, kucaklaşmaya, birlik ve beraberliğe çok ihtiyaç duyduğumuz bir süreçten geçiyoruz… Halkı kışkırtanlara, kardeşliği bozmaya çalışanlara, linç kültürüne karşı demokrasiyi ve ulus egemenliğini savunmaya, demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz…

Bugün savaşlara, işgallere, darbelere karşı dimdik durmuş Gazi meclisimizin 99. Kuruluş yılını ve çocuk bayramını birlikte kutluyoruz…

23 Nisan Bağımsızlığımızdır,

23 Nisan Geleceğimizdir

23 Nisan Demokrasimizdir

23 Nisan Umutlu Çocuklardır

23 Nisan Bayramdır…

Bugün; çocukların ağlamadığı, barış ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir dünya düşüyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Kutluyoruz çünkü bu bayram karanlığa karşı aydınlığı savunanların, tek adam rejimine karşı demokrasiyi savunanların, insanı, doğayı, vatanı, yaşamı ve demokrasiyi savunanların bayramıdır.

Bu bayram çağdaş, Laik Cumhuriyetin çocuklarının bayramıdır, bir bağımsızlık mücadelesinin bayramıdır, işte bu yüzden tüm karanlıklara rağmen inatla, ısrarla kutlanmalıdır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurduğumuz Cumhuriyetin gülen, aydınlık yüzünü geleceğimizin teminatı çocuklarımız için, Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dɑyɑnɑğı egemenliğimizdir.

Ulusumuzun cumhuriyetle perçinlemiş egemenliğini yok saymaya çalışanlara en güzel yanıtı, azmi ve kararlılığı ile bu büyük mirasın varisi olan çocuklarımız verecektir.

Bize bağımsızlığımızı ve ulusal egemenliğimizi kazandıran, demokratik ve laik Cumhuriyeti kuran, dünyada çocuklara bayram olarak bugünü veren tek lideri, ulu önder Atatürk’ü hasretle ve minnetle anıyorum.

Cumhuriyet; çocuklarımıza kalmış en büyük miras, en aydınlık gelecektir. Cumhuriyetimizi, Atatürk ilke ve devrimlerini, ulusal bağımsızlığımızı korumak adına yılmadan, yorulmadan mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu duygularla aydınlık geleceğimiz çocuklarımız başta olmak üzere, tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.