ÇANTASINI KAPAN GELECEK TOKAT CENNETE DÖNECEK

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı 51

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı 51 ildeki toplam 865 arsayı cazip şartlar ve ödeme fırsatları ile satışa çıkartı.

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan 865 arsa için başvuru ve ödeme şartları ortaya çıkmaya başladı.

PEŞİN ÖDEYENE BÜYÜK İNDİRİM VAR

Peşin ödemelerde yüzde 20 indirim uygulayacağının duyurulması arsa almayı düşünenlere arasında heyecan yarattı. Satışlarda ayrıca 24 aya kadar da taksit imkanı da sunulacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, toplam 51 ilde çok sayıda arsayı satışa sundu. 865 adeti bulan arsaların konut, sanayi, ticaret ve idari tesis alanı niteliğinde olduğu kaydedildi. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), arsa satışlarına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak satış koşullarını ve arsaların özellikleri duyurdu. Arsa satışlarında, iş kurmak isteyenlere ve konutunu kendi yapmak isteyenlere cazip şartlar sağlanacak.

ÖDEME ŞARTLARI BULUNDU

Buna göre, arsa satışlarında peşin ödeme yapacak olanlara yüzde 20 indirim imkanı sunulacak. Arsa ücretini peşin olarak karşılayamayanlar ise başlangıçta sadece toplam tutarın yüzde 25’ini verecek. Toplam tutarın kalan kısmı ise 24 ay vade ile eşit taksitler halinde ödenecek.

SATIŞLAR ANKARA’DA TEMMUZ’DA YAPILACAK

Satışlar, 9-10 ve 11 Temmuz tarihlerinde saat 10.30’da Ankara’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Konferans Salonu ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda açık artırma yöntemi ile gerçekleştirilecek.

TEMİNAT ÜCRETİ YATIRILARAK TEKLİF VERİLECEK

Arsa almak isteyen yurttaşların satış öncesinde belirledikleri arazi için öncelikle için “www.emlakmuzayede.com.tr” sitesine giriş yaparak teklif vermeleri gerekecek. En yüksek miktarı veren arsanın sahibi olacağı açık artırma öncesinde arsa taliplilerinin belirtilen IBAN numarasına teminat ücreti yatırması gerekecek.