CANLI YAYINDA SICAK GÜNDEM

Yeşil Niksar gazetesi ve

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin Cumartesi günü sosyal medya sayfasından yaptığı canlı yayında Rusya-Ukrayna savaşı gerçeklerini konuştu.

Her Pazartesi ve Cumartesi günü yapılan canlı yayın programının yayın konuğu YURT Optik sahibi Serkan Yurt ile sürekli yurt dışına Tır taşımacılığı yapan Murat Semiz idi.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin ilk önce Yurt Optik sahibi genç iş insanı Serkan Yurt ile gerçekleşti, daha sonra Murat Semiz ile söyleşisine devam etti.

Bilgin’in programına katılan genç iş insanı Serkan Yurt çalışma hayatından bahsederken, hem çalışma hayatına devam ettiğini, aynı zamanda da eğitimlerine devam ederek 3 Yüksek okul bitirdiğini dile getirdi.

Yurt ilk önce Kuzey Makedonya’ya Eczacılık Fakültesini bitirmek için yurt dışına çıktığını 3 yıl okuduktan sonra, okulu şartlardan dolayı bırakmak zorunda kaldığını okulu dondurduğunu dile getirirken, daha sonra Optitesyen Yüksek okulunu tamamlayarak iş hayatına atıldığını dile getirirken, çalışmanın, azimli ve kararlı olmanın sağladığı süreçleri dile getirdi.

Yurt Optik sahibi Serkan Yurt hem çalışma hayatına devam ederken, aynı zamanda Niksar’da ADALET Yüksek okulunu bitirdiğini ve halen Kamu Bölümü Yükse okuluna devam ettiğini dile getirmesi yayını yapan Bilgin’in şaşkınlığına neden oldu, Bilgin; “Serkan kardeşim seni tanıyordum ama bu kadar özelliklerin olduğunu ilk kez öğrenmiş oldum, tebrikler, Allah sana her çalışmanda kolaylıklar versin” dedi.

Yurt Optik sahibi Serkan Yurt; “Cemalettin abi Allah’a şükürler olsun, benim örnek aldığım insan Eczacı rahmetli Semahat Özden ablam idi, çok iyiliklerini ve desteğini gördüm, iş hayatımda başarılı olmanın en önemli etkeni rahmetli Semahat ablamdır, yanında çok çalıştım, örnek bir insan idi, Allah rahmet eylesin mekanı Cennet olsun, bugün iki tane Gözlükçü işyerim var, bir tanesi Fatih Sultan Mehmet caddesi Halk Bankası karşısında, diğeri de, Bengiler caddesinde Hilal Ticaret yanında, oğlumda benim gibi inşallah optisyen okulunu okuyor bitirdikten sonra beraber çalışmaya devam edeceğiz, bizlere böyle bir imkanı sunduğun için teşekkür ederiz, sizler bizler için örnek olan büyüklerimizsiniz” diyerek uzun ve heyecanlı bir yayın gerçekleşti.

Bilgin’in ikinci konuğu aynı yayında yurt dışına sürekli Tır taşımacılığı yapan ve Rusya-Ukrayna savaşının ilk başladığı günden olmak üzere 8 gün Ukrayna’da kalmak zorunda kalan Murat Semiz idi, Murat Semiz yaşadığı o korku dolu 8 günü anlatırken halen o anları yaşıyormuş gibi yaşadıklarını heyecanla anlatırken bir taraftan da göz yaşlarına zor hakim oluyordu.

Semiz konuşmaları içinde; “abi savaşı başladığı gün Ukrayna’da idim yükü boşaltım dönecekken savaş başladı, Limanda idik, liman giriş çıkışları durdurulmuştu, araçlarımızla parka beklemek zorunda kaldık, birkaç gün içinde Liman etrafı bombalanmaya başlandı, gemiler hareket edemiyordu, Rusya Odesa limanını ele geçirmek için başlattığı hareketi durdurmak için , Ukrayna kendi iki gemisini limanda batırdı ve mayın döşediler, o anları yaşarken korkulu anlar yaşadık, Allah Ukrayna halkına yardım etsin zor 8 gün yaşadık, Allah Hükümetimizden arzı olsun, bizlerin ülkemize dönmesinde büyük katkıları oldu” dedi.

Bilgin, Serkan Yurt ve Murat Semiz ile yaptığı canlı yayın sohbeti bir saati geçen sürede devam etti, sıcak ve samimi sohbet izleyiciler tarafından dikkatle izlendiği görüldü.