ÇAMLIBEL YENİDEN İLÇE OLMALI

MHP Tokat Milletvekili Av.

MHP Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut, Türkiye Büyük Millet Meclisine ilk kanun teklifini, 1944 yılında ilçe vasfı kaldırılan Çamlıbel’in iade-i itibar yapılması amacıyla, ilçe olması için verdi. Ak Parti ve CHP Tokat Milletvekillerinin de desteklemesi beklenilen kanun teklifi meclisten geçer ise Çamlıbel 74 yıl sonra yeniden ilçe olacak.

            Jeopolitik konumu ve Artova havzasındaki önemi itibari ile Tokat’ın önemli merkezlerinden biri olan Çamlıbel, 1944 yılında elinden alınan ilçe vasfını yeniden kazanmak istiyor. Beldede yaşayan yerli nüfusu, ticari hacmi, onlarca esnaftan oluşan sanayi sitesi, resmi daireleri ile bölge için hali hazırda önemli bir merkez olan Çamlıbel’in iade-i itibar yapılarak yeniden ilçe vasfına bürünmesi için gerekli kanun teklifini Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut, Türkiye Büyük Millet Meclisine verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi 27. Dönem 2. Yasama Yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada; “Diğer partilere mensup milletvekillerinden de yürütme organı olarak bize destek olacak, yolumuzu açacak kanun teklifleri bekliyoruz. Yeni dönem ruhu, birlikte çalışmayı, birlikte inşayı, birlikte başarmayı gerektiriyor” vurgusu üzerine ilk kanun teklifini Çamlıbel’in yeniden ilçe vasfına kavuşturulması ve iade-i itibarı için veren MHP Tokat Milletvekili Bulut, “Bölge halkına bu konuda mücadele edeceğimizin sözünü vermiştik ve sözümüzü tutacağız.” dedi.

“ÇAMLIBEL ESKİ GÜNLERİNE KAVUŞACAK”

            Çamlıbel’in yeniden ilçe vasfına kavuşturulması konusu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut, şu ifadeleri kullandı.

            “1944 yılında İLÇE vasfı kaldırılarak, yarım asırdır adeta cezalandırılan Çamlıbel Beldemizin yeniden eski günlerine kavuşabilmesi ve iade-i itibar yapılması amacıyla ilçe olması için tarafımca kanun teklifi verilmiştir. Çamlıbel Beldesinin tarihi kökleri ve sahip olduğu stratejik ve sosyal konumu itibariyle gelişmeye müsait durumu bu güzide beldemizin ilçe olmasını gerektirmektedir. Çamlıbel Beldesi’nin yarım asırlık ilçe olma mücadelesi 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde bölgede düzenlediğimiz miting esnasında tarafımıza aktarılmış ve burada yapmış olduğumuz konuşmada bölge halkına bu konuda mücadele edeceğimizin sözü verilmiştir. Bu çerçevede hazırlamış olduğum kanun teklifi, Sayın Cumhurbaşkanımızın diğer partilerden de ülkeye hizmet için katkı beklediklerini ifade eden çağrısına uygun olarak Yüce Meclis’e sunulmuştur. Her birisi Tokat sevdalısı olan ve birbirinden değerli Ak Parti milletvekillerimiz ve CHP milletvekilimizin de Çamlıbel’in haklı davası konusunda mücadele ettiklerinden ve bugüne kadar bu beldemize özveriyle katkı sağladıklarından şüphe duymuyor, bu kanun teklifinin yasalaşması konusunda bizleri ve fedakâr Çamlıbel halkını yalnız bırakmayacaklarını düşünüyor ve inanıyorum. Çamlıbel’in kalkınması demek, aynı zamanda oldukça uzun yıllardır kalkınma sorunu yaşayan Artova Havzasının da kaderinin değişmesi anlamına geleceği inancıyla, yasa teklifimizin hemşerilerimiz tarafından da sahiplenileceğini umuyorum.