Çalmaktan Usanmadı

Her şehir güzel ve

Her şehir güzel ve mis kokulu olmalı.

Niksar’da başlatılan alan güzelleştirme çalışmaları içinde FSM caddesi ile Cumhuriyet caddesi  arasında Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri ile Bilgin Ofset Matbaacılık işyeri yanında bulunan Merdivenler rengarenk Lambalarla, çok farklı Çiçekler ve Güller ile süslenmiş iş yeri duvarına güzel bir Kalp resmi yapılmış “NİKSAR HATIRASI sözleri ile alan dahada anlamlı hale getirilmişti.

Bir kişi veya kişiler son 15 gün içinde Merdivenlerde halkın hizmetine sunulan Çiçekler bazen bulunduğu alandan alınmış veya çalınmıştır.

Söz konusu alan tamamen Kameralarla gözlenmekte olduğu halde ve geçen gün Çiçeği saksısı ile alan kişinin fulu resmi haberleştirildiği halde 4 Haziran 2024 gecesi yine bir Çiçek saksısı ile çalınmış (alınmış) tır.

Söz konusu alanda bugüne kadar 13 çiçek çalınmış çalınan veya alınan çiçeklerin yerine Gazete sahibi Cemalettin Bilgin çalınan Çiçeklerin yerine yenilerini alarak söz konusu alanının güzel gözükmesine ve onlarca yüzlerce insanın merdivenlerden geçerken resim çekinmelerine imkan sağlamaya devam etmiştir.

Çalınan veya alınan Çiçeklerin küçükte olsa bir ekonomik değeri bulunmaktadır.

Oluşturulan Güzel alan                    (Çalınan Çiçeğin boş kalan alanı)       (Çalınan Çiçek)

Bilgin; çiçeklerin bir ekonomik değeri tabiki vardır ama, bu alana konan Çiçekler ve güller halkın hizmetine sunulmuştur, halkın mutluluğu için yapılan çalışmayı bozmak ahlakı değildir, bizler çiçekleri alan kişi için “çaldı” demekten utanırken, ne yazıkki kamera kayıtlarında gözüken kişi güzel alanın güzelliklerini bozmaya devam ediyor. Bizler kişilerin çok üzücü şekilde anılmasını, deşifre edilmesini ve herşeyden önce bir insanın (Hırsızlık) damgasını yemesini istemiyoruz! ama sabrımız fazla zorlanıyor, son bir defa daha uyarma şansım veriyoruz bu haberden sonra kişi ısrarla Çiçekleri çalmaya devam eder ise iki satır dilekçe ile Polis Karakoluna şikayetten geri durmayacağız, ekonomik değeri küçük ama manevi değeri büyük olan güzel çalışmanın artık sıkıntıya düşmesini istemiyoruz, son uyarımızı buradan yaparken, halkımızdan ve okuyucularımızdan özür dileyerek bu haberi yapıyoruz.

Niksar gibi özel ve güzel şehirde akşam saat 19-21 arasında yaşanan sıkıntının sürekli “Hırsızlık oluyor” haberlerinin yapılmasından da rahatsızlık duyduğumuzu saygı değer halkımızın bilmelerini istiyoruz” açıklaması yaptı.