BURSA,ANKARA VE TRABZON,TOKAT’A SALLANAN UYARI

1             Gebze- Orhangazi- İzmir

1             Gebze- Orhangazi- İzmir Otoyolunun üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları yapılacaktır. Ulaşım tek şeritten sağlanacak olup sürücülerin trafik işaret işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

2             Anadolu Otoyolunun Düzce Kavşağı ile Kaynaşlı Kavşağı arasında yer alan O-4/23 Km: 17-20.km.leri arası Ankara istikameti üstyapı onarım çalışması nedeniyle trafiğe kapatılacak olup, trafik diğer istikametten çift yönlü ve kontrollü olarak sağlanacaktır. (1 şerit İstanbul, 2 Şerit Ankara istikameti)

3             Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolunun Muallimköy Kavşağı- Altınova Kavşağı, O-5/01 0-2. km.leri arasında bakım onarım çalışması nedeniyle İstanbul istikametinde sırasıyla sol-orta ve sağ-orta şeritler trafiğe kapatılacak olup, ulaşım tek şeritten sağlanacaktır. Çalışmalara 13.05.2024 Pazartesi günü başlanacak ve 19.05.2024 Pazar günü bitirilecektir.

4             Kumluca-Kemer-Antalya yolu üzerinde bulunan tünellerde bakım onarım çalışmaları nedeniyle 09:00-17:00 saatleri (hafta sonu hariç) arasında her iki istikamette bir şerit trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer şeritlerden sağlanacaktır.

5             Muğla-Denizli yolunun 13-20.km.leri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

6             Beyşehir-Isparta yolunun 25-44.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

7             Taşucu-Silifke-Erdemli yolunun 17-20.km.leri arasında bulunan Yeşilovacık T-1 Tüneli Girişi-Kavşak 1 bölgesinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

8             Trabzon-Rize yolunun 7.km.sinde (Avrasya Üniversitesi Mevkii) yapılacak olan yaya kaldırımı yapımı çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Yomra-Trabzon istikametinde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacaktır.

9             Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun 10-15.km.leri arasında asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle İnegöl-Bursa istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Bursa-İnegöl istikametinden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

10           İnebolu-Abana-Çatalzeytin yolunun 27-28. Km. leri arasında yapılan heyelan ıslahı çalışmaları nedeniyle 18/04/2024 tarihinden itibaren 22-42. Km. ler arası trafiğe kapatılmıştır. Ulaşım alternatif güzergâh olan, 37-01 ve 37-02 K.K.No.lu Abana-Bozkurt-Isırganlık Geçidi- Çatalzeytin yolundan sağlanmaktadır.