image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider

Niksar’da TÜBİTAK BİLİM FUARI çalışmaları okullarda  devam ediyor.

Her yıl Ortaokul ve lise seviyesi okullarda gerçekleşen TÜBİTAK Bilim Fuarı sergileri devam ediyor.

Niksar İhsan Karatay Orta okulunda gerçekleşen TÜBİTAK Bilim Fuarı bir birinden ilginç, değerli çalışmalar yetkililerin ve velilerin beğenisine sunuldu.

Niksar İhsan Karatay Orta okulunda gerçekleşen TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışını Niksar Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat ve şube müdürleri, okul müdürleri veliler katıldı, açılış gerçekleştikten sonra davetliler yapılan eserleri ve bilimsel çalışmaları gezdiler.

Niksar İhsan Karatay Orta okulunda gerçekleşen TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışına katılan Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin, fuar da bir öğrencinin ayağı kırık bir şekilde Fuarda görevli olması dikkatini çekti, Bilgin fuar ziyaretini gerçekleştirdikten sonra ayağı kırık bir şekilde Bilimsen Fuarda görev yapan Asil Batın Yardım adlı öğrenci ile bir süre sohbet yaptı.

Niksar İhsan Karatay Orta okulunda gerçekleşen TÜBİTAK Bilim Fuarında Orta Okul öğrencilerinin yaptığı ilginç tasarımlar ve geleceğe ışık tutan projeler ilgi gördü, çok sayıda proje hayata geçtiği bunlar içinde 3 D Prıntır kullanma amaç derslerin daha eğlenceli gerçekleşmesini sağlamak, Kablosuz Elektrik Lambası yapımı dikkat çekti, 3 Boyutlu Holograma Bak projesi, Yangın Müdahale Robotu projesi Ormanlık alanlarda kullanıma uygun projeyi Batuhan Peynir, Uğurcan Altınoğlu hazırlamış, Takım Çalışması 3 Kafadar projesi, Güneş Enerjisinden faydalanma projesi Anıl Demirci, Mehmet Can Kaynak hazırlamışlar, bu proje Güneş Işıklarından daha çok faydalanması için  çeşitli bölgelere yön değiştiren özellik taşıyor, İnsansız Savunma aracı tamamen farklı bir tasarım yapılmış, uygulamalı olarak öğrenciler sunum yaptılar, bu projeyi  Salih Eren Kök, Mahmut Kağan Özyurt tasarlamışlar. Atık Yağlardan Sabun yapımını  Tuğba Yılmaz, Havva Nur Tektaş hazırlamışlar.

Niksar İhsan Karatay Orta okulunda gerçekleşen TÜBİTAK Bilim Fuarını ziyaretçiler için hafta sonuna kadar açık olacağı ifade edildi.