13 Haziran 2020 Cumartesi günü Öğle saatlerinde gelen acı haberle, arkadaşları ile birlikte serinlemek için Kelkit Irmağına giren lise öğrencisi 16 yaşındaki Efe Yasin Altıparmak boğularak hayatını kaybetti. Genç Yasin’in cesedi Afad ekipleri tarafından ırmaktan çıkarılırken, boğulan gencin ailesi feryatlar içerisinde tarifsiz acı yaşarken, cansız bedeninin başında göz yaşları döktüler.

Niksar’da günün ikinci acı olayı Hüseyingazi (Tis) köyünden gelen kaza haberi ile yaşandı. Niksar Prof. Dr. M.Erol Turaçlı Fen Lisesi Müdür Yardımcısı ve Resim Öğretmeni Mehmet Kılıç’ın kendi köyünde, arazilerine gitmek için kullandığı traktörün devrilmesi sonucu olay yerinde hayatını kaybettiği öğrenildi 50 yaşındaki eğitimci Mehmet Kılıç’ın trafik kazası sonucu vefatı ailesi kadar, Eğitim  camiasında da üzüntü ile karşılandı.

Niksar’da gün içerisinde ise, Niksar’ın Oto Galerici esnaflarından, Bengiler Mahallesinde iş yeri bulunan Rıfat Genç’in kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.

Niksar’da bir günde yaşanan üzücü üç acı kaybımız dolayısıyla vefat eden hemşerilerimize Allah’tan rahmet, acılı aileleri ve tüm hemşerilerimize sabırlar ve baş sağlığı diliyoruz.