Belediye Başkan Aday Adayı İle Canlı Sohbet

Niksar AK Parti Belediye

Niksar AK Parti Belediye Başkan aday adayı Abdullah Şahin Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin ile Canlı yayında sohbet yapma imkanı buldu.

Niksar AK Parti Belediye Başkan aday adayı Abdullah Şahin Bilgin’in canlı yayında sorduğu sorulara cevap verdi.

Bilgin; “Abdullah kardeşim hoş geldin her zaman olduğu gibi klasik sorumuz ile başlayacağız, kendinizi tanıtırmısın?” sorusu üzerine Şahin; “Cemalettin bey 1980 Niksar Doğumluyum ilk, Orta ve Lise tahsilimi Niksar’da tamamladım daha sonra Üniversite için Niksar dışına çıktım, merhum Tahsin Şahin’in oğluyum, tahsilimiz tamamladıktan sonra yurt içi ve yurt dışında çeşitli  kuruluşlarda yöneticilik yaptım, son yıllarda kendi işimi açtım, İthalat ve ihracat yapan işlememiz var, hayatın gerçeklerinden dolayı Niksar dışında yaşamak durumunda kaldım ama Niksar’dan hiç bir zaman kopmadım, Samsunda kendi ticari faaliyetlerden dolayı çalışmalarıma devam ediyorum” dedi.

Bilgin; “Belediye Başkanlığı önemli bir makam neden Belediye başkanı olmak istiyorsunuz?” sorusuna Abdullah Şahin; “Niksar benim için önemli bir şehirdir, şartlar gereği Niksar dışında yaşıyorum ama bu güzel şehirden hiç kopmadım, imkanlar içinde sürekli Niksar’a geliyorum, rahmetli babam bizleri çok güzel yetiştirdi, bu şehre hizmet yapmamız için sürekli öğütlerde bulundu, bizler iş alanımızdan dolayı Samsunda yaşamak zorundayız ama Niksar’ı sürekli ziyaret yapıyorum, mensubu bulunduğum AK Parti kurulduğunda ben Üniversite öğrencisi idim Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan hayat felsefesini kendimize rehber edindim onun dünya görüşü, hayata bakışı ve ülkemize olan sevdasını benimsediği için bu şehre hizmet yapma adına Belediye Başkanlığı için aday adayı oldum” dedi.

Bilgin; “Belediye Başkanı olduğunuzda ne yapmak istersiniz veya projeniz nedir?” sorusuna, Şahin; “15 yıl yurt içi ve yurt dışında yaşadım dersime çalışıp bu şehre geldim, kendimi yetiştirdim ve heybemi dolu olarak bu şehre geldim, “Belediyenin borcu var neden geldin?” diyenlere şu cevabımı vermek isterim, belediyenin ne kadar borcu var bilmiyorum ama benim derdim “belediyenin ne kadar borcu var?” sorusunun yerine halkımız bu şehirde ne yapacaksın? diyerek sormuş olsa, bu soruya verecek çok net cevaplarım var tabiki, belediyenin ödenemeyecek borunun olması söz konusu değildir, olsa da gerekli çalışmalarımız yaparak hem borcumuz öder, hem de daha güçlü noktaya gelen Niksar Belediye başkanlığı görevimi yaparım” dedi.

Bilgin; “peki seçim çalışmaları nasıl gidiyor;  “çalışmalarımız gayet güzel, güzel dönüşler alıyorum, sahada yaptığımız çalışmalarda bizlere neler yapacaksın? denmiyor ama halkımız bizlere kimler aday olacak? sorusunu soruyor, bu sorular yanlış sağlıklı olmayan sorulardır, ayrıca cesareti olmayan, aday adayı olmayan insanların geri planda  aday olmak için çalışmalar yaptığını öğrendim, böyle bir çalışma olmamalıdır, kim olursa olsun aday adayı dilekçesini Partimize verir aday olduğunu açıklar, ama burada bir hata var diye düşünüyorum” dedi.

Niksar AK Parti Belediye Başkan aday adayı Abdullah Şahin izleyiciler tarafından gelen sorulara cevap verdi, 1 saatlik zaman sonra izleyicilerin memnun olduğu bir program son buldu.

Bilgin ve Şahin daha sonra    izleyicilere teşekkür etti ve program son buldu.

Canlı yayın programı Cemalettin Bilgin’in   Facebook sayfasından dinlemek mümkün olacaktır.