BAYRAKTEPE CAMİ AÇILIŞI YAPILDI

Niksar Bayraktepe köyü Cami

Niksar Bayraktepe köyü Cami açılışı yapıldı, açılışa Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, İstanbul eski Milletvekillerinden Alaattin Büyükkaya, MHP Tokat Milletvekili aday adayı Makine Yüksek Mühendisi Serhat Bilgin, İl Müftü yardımcısı Mustafa Özdemir, İstanbul Fatih Camii İmamı Bünyamin Topçuoğlu, çok sayıda misafir katıldı.

Niksar Bayraktepe köyü Cami açılışı için Bayraktepe köyüne giden misafirleri köy muhtarı Galip Yılmaz karşıladı.

Bayraktepe Camisinin yapımını Arnavutköy Çinili Cami İmamı-Hatibi Sadrettin Portakal üslenmiş caminin açılışı için açılış öncesinde İstanbul Fatih Cami İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, Eminönü Yeni Camii Müezzini Musa Çetintaş, Beyazıt Cami Müezzini Abdullah Yılmaz, Zincirlikuyu Cami İmam-Hatibi Mustafa Yaman,  Hacı Ali Birinci Camii İmam-Hatibi Şükrü Teke,  Bezmi Alem Valide Sultan Cami İmam-Hatibi Fatih Başkut, Avcılar Hz. İbrahim Camii İmam-Hatibi, Erzurum Yakutiye Aziziye Kur’an Kursu öğreticisi Ahmet İncesu Kur’anı Kerim ve Mevlid-i şerif okuyarak davetlilere Kur’an ziyafeti çektiler.

Bayraktepe Camii açılışı öncesinde Cuma namazı kılındı, namazdan sonra açılış yapıldı açılışı Kaymakam ve misafirler gerçekleştirdi, açılış dolayısı ile Caminin yapımını üstlenen Sadrettin Portakal kısa teşekkür konuşması yaparak davetlilere ve Caminin yapımına destek verenlere teşekkür etti.

Bayraktepe Camii açılışında Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya da kısa bir selamlama konuşması yaparak Caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Cami açılışı öncesinde Tokat Müftü yardımcısı Mustafa Özdemir dua yaptı, daha sonra Cami açılış kurdalesi kesildi, açılıştan sonra eski İstanbul Milletvekili Alaaddin Büyükkaya, kısa duygusal bir konuşma yaptı; “değerli misafirler ben bu köyde doğdum doğduğum köyde bulunmanın mutluluğunu yaşıyorum bu güzelliği bizlere yaşatan  hayırsever Sadrettin Portakal beye ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye başladığı konuşmasını zor tamamladı, göz yaşlarına hakim olamadı, kısa ve anlamlı konuşmadan sonra, misafirlere yemek ikramında bulunuldu.

Bayraktepe Caminin yapıı muhteşem bir güzellikte olduğu görüldü, Niksar merkezde bile bu kadar özenle yapılan caminin olmaması, misafirler tarafından taktirle karşılandı. Caminin içi tamamen Çini malzeme ile yapılmış olup her çalışması özenle seçildiği dikkat çeken noktalardan oldu.