BAŞKAN EROĞLU: “HANIM KARDEŞLERİMİZ HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK”

Başkan Eroğlu: “2019 yılında

Başkan Eroğlu: “2019 yılında vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokatlı kadınların sadece kadınların vakit geçirebilecekleri sosyal alan talebini kentin en önemli alanlarından biri olan Şehir Parkı’nın içerisinde Hanımlar Kıraathanesi projesini hayata geçirerek gerçekleştirdiklerini söyledi.

Hanımlar Kıraathanesi Projesinin 2019 yılı seçim vaatlerinden biri olduğunu dile getiren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Sadece hanım kardeşlerimizin kullanacağı, beraber vakitlerini geçireceklerini, gün ve toplantılarını yapabilecekleri bir mekân yapacağımızın sözünü vermiştik. Bu sözü tutmuş olmanın mutluluğu yaşıyoruz” dedi.

Her 8 Mart Kadınlar Günü’nde Tokatlı kadınlara yönelik bir proje hediye ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu projeyi tamamlamış olmalarına rağmen yaşanan büyük deprem sonucunda resmi açılış programı yapmadıklarını ifade etti. Eroğlu “Bu yılın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de bu mekânı hediye olarak düşünmüştük. Malumunuz çok büyük bir felaketten çıkınca bu mekânın açılışını yapamamıştık. İnşallah önümüzdeki zamanlarda resmi açılışını da yapacağız. Tokatlı değerli hanım kardeşlerimizi onların kullanabilecekleri Hanımlar Kıraathanesinden haberdar etmek istiyorum. Hizmete başlamış bir proje olduğunun bilinmesini istiyorum” dedi.

Hanımlar Kıraathanesinin faaliyetine on gün önce başladığını ifade eden Başkan Eroğlu “Kadınlarımız buraya geliyorlar, sohbet ediyorlar, toplantılar icra ediyorlar. Ücretsiz bir şekilde bu mekanı Tokatlı hanım kardeşlerimizin hizmetini sunuyoruz. Hanım kardeşlerimizin bir anne, bir eş, bir kardeş olarak her şeyin en güzeline layık olduğunu düşünüyoruz. Çünkü kadınlarımızın toplumun en önemli temel taşlarından biri olduğunu düşünüyoruz. Şehrimizin en güzide mekânlarından biri olan Şehir Parkımızın içerisinde inşa ettiğimiz Hanımlar Kıraathanesine bütün hanım kardeşlerimizi davet ediyorum” diye konuştu.