BAŞÇİFTLİK 5. KAYAK FESTİVALİ BAŞLADI

Başçiftlik Belediyesinin düzenlediği 5.

Başçiftlik Belediyesinin düzenlediği 5. Kayak Merkezi şenlikleri başladı, şenliğe Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdür Yardımcısı Erdinç Avşar Başçiftlik Kaymakamı Mesut Kabakçıoğlu, Reşadiye Kaymakamı Murat Mete  İl Özel İdare genel Sekreteri Recep Gökçe, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir il ve ilçelerden çok sayda vatandaş ve İstanbul’da yaşayan Başçiftlik’liler katıldı.

Başçiftlik Kayak festivali dolayısı ile yapılan törende Başçiftlik belediye başkanı Murat Tuncel hoş geldiniz konuşması yaparak yapılan etkinlik hakkında kısa bilgiler sundu; “Değerli Başçiftlikliler

Hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum

Bugün burada 5.sini düzenlediğimiz Başçiftlik Kar Şenliklerine hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

5 yıl önce başladığımız bu ilçemizin çilesi olan karın nasıl hizmete döndürürüz ? Nasıl turizme döndürürüz projemiz Allah’a şükürler olsun bugün hedefimize bir adım daha yanaşarak bugünlere geldik. Kayak merkezi projemize ilk adım attığımız 2014 yılından bugüne kadar bizleri yalnız bırakmayan hep desteklerini veren sayın valim zaatialleriniz olmak üzere tüm valilerimize tüm Milletvekillerimize Sayın Tokat  Belediye Başkanımız ve Sayın Kaymakamımız sizler başta olmak üzere tüm kaymakamlarımıza sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı sunuyorum.

5 yıl boyunca kayak merkezimiz kaymakamlığımız ve belediyemizin birlikteliği ve uyumlu çalışmaları ile bu güne geldi. İnşallah sizlerin vereceği destekle burası Tokat’ın kayak merkezi olacağına şüphemiz yoktur. Önümüzdeki yıl inşallah bir otel yürüme bandı ve teleskisi olan bir kayak merkezi olacaktır.

Bu kayak merkezi sadece Başçiftliğin Karacaören’in kayak merkezi değil. Bu bölgenin Hatiplisiyle Bozcalısıyla Bereketlisiyle Elmacığıyla İskersür’un kayak merkezidir.  Aybastı’nın kayak merkezidir.

Biz buranın Tokat’ın kayak merkezi Tokat’ın turizm cenneti olmasını istiyoruz. Kışları kayak yazları yayla turizminin hakim olduğu bir bölgeyi kalkındırmak istiyoruz. Bizim derdimiz sadece  Başçiftlik değil Tokat’I Niksar’ıyla Reşadiye’si Aybastı’sıyla Başçiftlik merkezli bölgenin tamamının kalkınmasını istiyoruz.

Başçiftlik küçüktür  Ama ölçeği büyüktür. Başçiftlik Yavuz Sultan Selim’in kurduğu Evliya Çelebi’nin kitabında yazdığı Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt’ın çıktığı  Kato Kahramanı Şehit Tüm General Aydoğan Aydın’ın doğduğu yerdir. Başçiftlik Faruk Kaymakamların; Metin Memişlerin Ayhan Karayamanların Erdinç Avşarların memleketidir. Kıymetli hemşerilerim Bu memleket bizim

Buraya yapılacak her yatırım bu bölgenin gelişmesini büyümesini sağlayacaktır.

Bu sebeple her ne olursa olsun bu bölgede fitne ve fesada yer vermeyelim.

Bir olalım, diri olalım Hep beraber büyük Başçiftlik İskersür olalım.

Ben sözlerimi fazla uzatmak istemiyorum Bu organizasyona katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Misafirlerimizin kazasız belasız yerlerine dönmelerini  diliyorum.

Allah dirliğimizi birliğimizi bozmasın Sağ olun, var olun.”dedi.

Belediye başkanının konuşmasından sonra Kaymakam Kabakçıoğlu kısa bir konuşma yaparak önemli etkinliğe emeği geçenlere teşekkür etti, başarılar diledi.

Başçiftlik Kayak Merkezi Kar şenliği Başçiftlik ilçesi için önemli bir etkinlik olarak görülüyor, iklim şartları çok fazla değişmediği sürece bu bölgede uzun süreli Kar yığınlarının devam etmesi halkın uzun zaman Kayak yapmasını sağlamaktadır.