BANKALAR YARIŞIYOR TOKAT’A ALTIN-DOLAR YAĞIYOR

Bankalar emekli promosyonlarında güncellemeye

Bankalar emekli promosyonlarında güncellemeye giderken bir banka ise verdiği promosyon miktarı ile diğer bankaları geride bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bankaların ödediği emekli aylığı promosyonlarının 8 bin ile 12 bin arasında yükseltileceğini açıklamasının ardından tüm özel ve kamu bankaları promosyon hesaplarını sil baştan değiştirdi. Bir banka ise verdiği 18 bin lira promosyon ile diğer bankaları geride bıraktı. Peki hangi banka kaç lira emekli aylığı promosyonu veriyor. Ayrıntılar haberimizde…

MAYIS AYI PROMOSYON KAMPANYALARI BELLİ OLDU

12 banka Mayıs ayı emekli promosyon kampanyalarını teker teker duyurmaya başladı. Nisan ayında kamu bankalarında en düşük emekli promosyon miktarlarını 8-12 bin TL aralığına çekmesi ile birlikte özel bankalar da tutarlarını yukarı çekerek ek ödentiler vermeye başladı.

ESKİ YENİ FARK ETMİYOR, TÜM EMEKLİLER İÇİN GEÇERLİ

Emekli aylığı promosyonu alabilmek için yeni emekli olma şartı aranmıyor. Hatta daha önce bir banka ile emekli promosyonu anlaşması yapmış olsanız bile aylığınızı başka bankaya taşımanız mümkün. Bunun için seçtiğiniz bankaya 3 yıl boyunca maaşını o bankadan alacağını taahhüt etmesi yetiyor.

BANKANIZI DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ

3 yıllık anlaşması biten emekliler gibi, bitmeyen emekliler de aldığı miktarı artırabilir. Şu anki bankanızla görüşerek yeni bir anlaşma yaparak artırılan promosyon ücretini siz de alabilirsiniz. Ancak bankanızı değiştirmek isterseniz kalan dönemin ödemesi iade yapılarak promosyon anlaşmanızı iptal edebilir, yeni bir bankadan promosyon alabilirsiniz.

GARANTİ BBVA

Emekli maaşını Garanti BBVA’dan alanlara 15 bin liraya kadar nakit emekli promosyonu veriliyor. Son başvuru tarihi ise 31 Mayıs 2024.

10 bin liraya kadar olan emeklilere 6.250 lira

10.000 – 15.000 lira arasında aylık alan emeklilere 10.000 lira

15.000 – 20.000 lira arasında aylık alan emeklilere 12.500 lira

20.000 TL ve üstünde aylık alan emeklilere 15.000 lira