AYDIN’DA İŞARETLENDİ TOKAT’TA PATLADI

Türkiye’nin birçok bölgesinde ‘Aydın Memecik Zeytinyağı Etkinlikleri’ düzenleyen Aydın Ticaret Borsası, Efeler Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 3. Gastronomi Festivali’nde yerini aldı.

Türkiye’nin birçok bölgesinde ‘Aydın

Efeler Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 3. Gastronomi Festivali’nde stantlarda yerini alan Aydın Ticaret Borsası, yediden yetmişe birçok ziyaretçi ağırlamaya devam ediyor.

Ziyaretçilere; Avrupa Birliği Coğrafi İşaret tescilli Aydın Memecik Zeytinyağı’ nın ayırt edici özelliklerini tanıtarak tadım etkinliğini gerçekleştiren Aydın Ticaret Borsası, Aydın Memecik Zeytinyağı hakkında bilgi verdi.

33 İLDE TADIM-TANITIM ETKİNLİĞİ YAPILDI

Şu zamana kadar 33 ilde, 5 Şubat 2024 tarihinde Avrupa Birliği tescili alınan Aydın Memecik Zeytinyağı’nın tadım ve tanıtım etkinliği yapılırken bu etkinliklerde gitmiş olunan illerde, nihai tüketicilere hakiki zeytinyağının ayırt edici özellikleri anlatılırken nasıl tüketilmesi gerektiği ile ilgili bilgiler de veriliyor.

 

NİHAİ TÜKETİCİ İLE ÜRETİCİYİ BULUŞTURUYORLAR

Aynı zamanda gidilen illerde zeytinyağı talebinde bulunan nihai tüketiciler için Aydın Ticaret Borsası tarafından kurulan ‘Yöresel Aydın Platformu’ ile borsa üyelerinin ürünlerine ulaşım sağlanabiliyor. Nihai tüketici ile üreticiyi buluşturma esaslı sistem oldukça talep görüyor.

 

FESTİVAL’DE TADIM ŞÖLENİ

3.Gastronomi Festivali’nde stant açan Aydın Ticaret Borsası, Aydın ilimizle özdeşleşen tarımsal ürünlerin tanıtımını yapıyor.

İncir, kestane, kestane şekeri, zeytin, zeytinyağı, mısır gibi ürünlerin tanıtıldığı alanda, tadım panelistleri tarafından ziyaretçilere tadım yaptırılarak zeytinyağının ayırt edici özellikleri anlatılıyor ve küçük hediyelikler de veriliyor.