Cemalettin Bilgin

ARTIK BİTMELİDİR!.

ÜLKEMİZ ARTIK ŞU TERÖR BELASINDAN KURTULMALIDIR.

Bu satırlardan defalarca yazdım yine yazmaya devam ediyoruz, dünyada hiçbir ülke 40 yılı aşkın süre içinde  asla terörle mücadele demez, gücü yetmez, ya o devlet yıkılır veya tüm devletin imkanlarını kullanarak terör bölgesinde kimler var ise onu imha eder, bu düşüncenin başka ülkelerde yapıldığını görüyoruz, bunun en güzel örneği ABD dir, ABD bırakın 40 yıllık terör mücadelesini, adamlar kendi vatandaşlarına yönelik olarak bir terör eylemi yapılsın yapılan ülkeyi işgal etmekten kaçınmıyorlar, bizim ülkemizde ise bir ileri, iki geri adım atarak mücadele yapılıyor!, neden mi? nedenlerini daha önce açıkladık yine açıklayalım.

Bu ülke, Demokrasinin güzellikleri bulmak, yaşamak için çok çileler çekti, ancak “Demokrasiyi yakaladık” derken Demokrasinin arkasına saklanarak “terör  örgütü destekçisi veya sevicisi” olunamaz.

Diyarbakır ilinde hdp il binası önünde eylem yapan,  çocuklarını terör örgütüne götürmekte aracılık yapan hdp lilerden çocuklarını isteyen anne ve babalara birileri kızıyor, eylem içinde olan anne ve babaya hdp il yetkilileri bile klavye başındakiler kadar tepki vermezken, sırf AK Parti iktidarını devirmek için mücadele eden klavye silahşörlerini ibretle izliyoruz.

Diyarbakır da, hdp binası önünde oturan ve “başlarım sizin Kürdistan mücadelenize” diyen annenin ellerinden öpmek gerekir, bu oturma eylemini küçümseyen ve halen terör örgütünü kınamaktan kaçınıp hükümeti suçlayanlar terör sevicileridir.

Yapılan önemli çalışmalara köstek olmaya çalışanlar veya köstek olanlar var, sözde onlar vatanseverler ama, yapılan yorumlara bakınca dolaylı yoldan terör seviciliği yapılıyor ve terör örgütleri bu yorumlardan moral sağlıyor.

Ülkemizdeki terörün bitmesi konusunda güzel bir tespiti yapan bir bilim insanının konu hakkında verdiği röportajdan küçük bir alıntı.

Sabah gazetesi yazarı güzel bir söyleşi yapmış. Prof. Halil Berktay: “Sol liberaller kendi kibirleri yüzünden Erdoğan’dan nefret ediyor. Çözümün başarısı AK Parti’ye yaramaması için barışı sabote ediyorlar. PKK, AK Parti’nin Türkiye’ye barışı getireceğini, reformlara devam edeceğini, sivil anayasayı hayata geçireceğini domuz gibi biliyordu. PKK işlevsiz kalacağı için barışı istemedi. PKK’nın başlattığı savaşın hiçbir haklı gerekçesi yok.”

Türkiye 3 yıl aradan sonra yeniden PKK şiddeti ile karşı karşıya. Geçmiş yıllarda PKK şiddetine karşı ulusal medyanın bir karşı duruşu vardı. Ancak bu kez durum farklı. CHP, FETÖ, HDP medyası, sol liberaller ve sosyalistler AK Parti iktidarına karşı PKK şiddetini tercih ediyor. Yaşanan şiddetin tüm sorumluluğunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yıkmak için PKK’ya örtülü destek veren bu çevrelere Türk solunun yakından tanıdığı bir isim olan Halil Berktay’dan bir itiraz geldi. Üst üste yazdığı yazılarla PKK, HDP, Sosyalistler ve sol liberalleri sert şekilde eleştiren Sabancı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Halil Berktay ile gündemi konuştuk.” Yazının devamını Sabah gazetesinden okumak gerekir, önemli tespitler yapılmış.

Yine kısa bir alıntı daha yapalım:

“DEVLETİN, TERÖRÜ BİTİRECEĞİNİ BİLİYORLAR”
“Muhalif medya, sol liberaller ve sosyalistler AK Parti iktidarına karşı pkk şiddetini tercih ediyor. Yaşanan şiddetin tüm sorumluluğunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yıkmak için pkk’ya örtülü destek veriyorlar. Sol liberaller kendi kibirleri yüzünden Erdoğan’dan nefret ediyor. “Kürt partisi hdp ve onun silahlı kolu pkk” deniyor. Çok yanlış. “Silâhlı şiddet örgütü pkk ve onun yasal kolu hdp” dense daha doğru olur. Bugün, pkk Kürt halkı için değil kendi hegemonyası için savaşıyor. Çok farklı kökenlerden gelen bir takım güçler, olağan siyasete düşmanlıkta birleşti. Ama sonuç olarak yenileceklerini düşünüyorum.” Prof. Halil Berktay, Sabancı Üniversitesi Öğretim Görevlisi.

Bizim yazdığımız yazılara gelen yorumlara bakalım.

Yaziyor Yaziyor Cemalettin Bey, şu sorunun cevabını bulalım. 7 can kalleş saldırı sonucu yok oldu. Bu kalleş saldırıyi yapanların içinde Diyarbakır da eylem yapan annelerinin evladı varmidir? Vardır, .
Şimdi bu anneler 4 yıl 5 yıl önce terör örgütüne katılan evlatları için meden ilk günlerde eylem yapmadı, neden ilk günlerde nu kadar medyatik olunmadi, Bırakalım BOS işleri, OYUN içinde OYUN var. o evlatlar bulundu diyelim CEZALARINI çekmeye engelmi olacaksınız?” diyor, sosyal paylaşımdaki arkadaş.

Cemalettin Bilgin;  Yaziyor Yaziyor kardeşim zaten işin inceliğini anlamış olsanız bu ülkede hiç bir terör örgütü barınamaz, siz gerçekleri görmeyip veya gördüğünüz halde karşı tarafı suçlayarak çözümsüzlük yapıyorsunuz, sorularına cevap; 1- 7 cana kıyanlar arasında kimler var?, bunları göreceğiz ama bunların içinde HDP li belediyelerin olduğu kesindir, belediyeler olmasa yolun kenarına asla düzenek koymak kolay değildir, HDP li belediyeler resmi araçları kullanarak terör örgütlerine destek veriyorlar. 2- annelerin çocuklarının ne zaman dağa kaçırıldığı önemli değil önemli olan anne ve babaların bugün yaptıkları eylem artık terör örgütünden korkmamalarıdır, bunun nedeni 3 yıldır sayın Süleyman Soylunun İçişleri bakanı olarak devletin güvenlik kuvvetleri ile tam uyumlu yaptıkları mücadele sonucu devlet terör hakimiyetinde olan bölgelerde kendi  HAKİMİYET kurması sonucudur, aileler artık devletin gücünü görmüşler ve devletin yanında yer almışlardır, sizler bu ülkede terörün bitmesini istemiş olsanız, HDP siyasetçilerine destek veren CHP yetkililerine tepki verirsiniz, ama onlara tepki vermiyorsunuz, neden? dağdan inen her terörist devlet için bir kazançtır?, dağdan inen teröristler tabi ki yargılanacaklar, suçları varsa itiraf edecekler cezalarını çekecekler, her şeyden önce ölmekten kurtulacaklar, bir annenin başlattığı hareket ülkemin 40 yılı aşkın terörle mücadelesine büyük katkı sağlamıştır, Hendek ihanetlerinden sonra bölge insanı nasıl devletin yanında yer almaya başladı ise, bundan sonrada öyle olacaktır, DEVLET GÜÇLÜDÜR aileler bunu gördükleri için terör örgütünün siyasi uzantısı HDP binası önünde hesap sormaktadır.” dedik.

Bizlerin yazdığı yazıları farklı yorumlayan pek çok kişi var, onların siyasi hazımsızlığı gerçekleri asla göz ardı ettirmeyecektir.

Ülkemizde terörün bitmesi için başlatılan çalışmalar son aşamaya gelmiştir, terörle ömürleri geçen insanlar artık geçte olsa uyanmışlar terör örgütüne  ciddi tepki veriyorlar.

Diyarbakır da bir annenin; “tükürürüm sizin Kürdistan davanıza çocuğumu bana verin” sözleri mükemmel sözdür, yani terör örgütü bugüne kadar bölge  halkına” biz Kürtlerin hakkını koruyoruz” sözleri ile kandırdıklarının çok açık ifadesidir ve bölge halkı artık terör örgütünün yalan konuştuğunu geçte olsa anlamaları ülkemiz için kazançtır.

Günün Sözü:  GÜN OLA, HAYIR OLA.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.