ANTALYA’DA KUVVETLİ YAĞIŞLAR SONRASI FELAKET

Antalya’da yaşanan kuvvetli yağışlar

Antalya’da yaşanan kuvvetli yağışlar sonucunda bir mahalle tamamen sular altında kaldı. Mahsur kalan vatandaşlar kepçe yardımıyla kurtarıldı. Antalya’da gece yarısı başlayıp, sel dönüşen sağanak ölüme yol açtı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün dün turuncu kodla uyardığı Antalya, gece saatlerinde başlayan ve etkisini artıran sağanak yağış sonrası adeta felaket yaşadı. Yağışlar, çok sayıda adreste su baskınına neden oldu ve yollar göle döndü.

BAKAN YERLİKAYA’DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Antalya’da yoğun yağışlar nedeniyle meydana gelen selle mücadele için bölgede an itibarıyla 248 personel, 63 araç, 24 motopomp ve 13 dalgıç görevlendirildi. Bakan Yardımcımız Münir Karaloğlu, AFAD Başkan Yardımcımız, Afetlere Müdahale Genel Müdürümüz  Antalya’ya intikal etti. 989 vatandaşımız tahliye edildi. İlk etapta Antalya Valiliğimize 20 milyon TL Acil Yardım Ödeneği gönderildi. Antalya’mıza ve selden olumsuz etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.