ANA CADDEDE ELEKTRİKSİZ İŞYERLERİMİ GELİŞMENİN GÖSTERGESİ?.

Niksar belediye başkanı Özdilek

Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan’ın öğündüğü yeni belediye iş merkezinde işyerleri Elektriksiz.

         Niksar Belediyesi tarafından F.S.M caddesi ve Cumhuriyet caddesi arasındaki alanda yapılan Belediye İş Merkezindeki işyerlerinde bina açıldığı günden itibaren elektrikleri bulunmuyor.

         F.S.M caddesinin en merkezi yerinde bulunan işyerlerinin Elektriklerinin olmaması işyerlerinin aylardan beri boş kalmasına neden olmaktadır.

         Niksar Belediye başkanı Özdilek Özcan reklam panolarında ve reklam amaçlı bastırıp dağıttığı kitapçıklarda iş merkezinden övgü ile söz ederken iş merkezindeki işyerlerinin Elektriklerinin olmadığını da yazması gerekiyor.

         Dünyanın hiçbir şehrinde belediye tarafından, özel şahıslarla anlaşarak yaptırdığı iş merkezinin açıldığı halde Elektriksiz olduğu görülmemiştir.

         “NİKSAR GELİŞİYOR” sloganı ile insanları yanıltan belediye başkanı Özdilek Özcan’ın seçimlerden önce işyerlerinin elektrik problemini çözmesi isteniyor.

         Belediye Başkanı Özdilek Özcan kendi düşüncesi ile planı yapılan, iş merkezinin tasarımından projenin yapılması ve hizmete sunulmasına kadar her şeyi ile bizzat kendisi ilgilendiği bir iş merkezinde yapılan düğün salonu, daha hiç hizmet vermeden yapılan Düğün salonu tamamen yıkılarak yeniden yüzbinlerce para harcanarak yapılması ise bir mühendislik faciası olarak halk tarafından dile getirilmektedir.

         Projesi, tasarımı, yapımı ve her şeyi ile ilgilendiği halde, hizmet vermeye başlamadan, bir binanın yeniden tadilat yapılarak yüzbinlerce para harcanmasına halk; “neden yeni yapılan bir salon yıkılıp yeniden dizayn yapıldı? kimler zengin edilmek istendi?” sözlerinin konuşulmasına neden olmuştur.

         Niksar Halkı şu soruyu soruyor; “Niksar Belediyesi borçlanıp milyonlarca lira harcamayı, Gelişme olarak mı görüyor?” diyerek şaşkınlığını ifade ediyor.

         “Gelişen Niksar” dedikleri şehirde, yeni yapılan İş merkezindeki işyerlerinin Elektriklerinin olmaması mı gelişmenin göstergesidir?