“AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SPOR KÜLTÜRÜ OLUŞTURMAK”

Vali Dr. Ozan Balcı
Vali Dr. Ozan Balcı “Spor Tokat” projesi bilgilendirme toplantısına katıldı.

“Spor Tokat” sloganıyla başlayacak olan ve ilimiz merkez, ilçe, belde ve köylerdeki eğitim öğretim gören çocukların ve gençlerin en az bir spor branşı ile tanışmalarını, ayrıca sporun hayatlarında bir yaşam felsefesi haline getirmelerini amaçlayan projenin bilgilendirme toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Gençlik Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Gençlik ve Spor Şube Müdürleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Gençlik ve Spor İlçe Müdürleri, Milli Eğitim İlçe Müdürleri, Proje Teknik Kurulunda görevli Antrenör ve Beden Eğitimi Öğretmenlerinin katılımlarıyla yapılan toplantıda “Spor Tokat” projesi bilgilendirme sunumu Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Bölüm Şefi Abdülkadir Nakaç tarafından gerçekleştirildi.
Proje tanıtım sunumunun ardından Vali Dr. Ozan Balcı katılımcılara gerçekleştirilecek olan “Spor Tokat” projesi ile ilgili düşüncelerini ifade ederek, hedefler konusunda açıklamalarda bulundu.
Çocuklara spor kültürünün verilmesini amaçlandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizim çocuklara daha çok dokunabilmemiz için okul sporlarımız eksik.  Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünü bir araya getirip spor kültürüne katkı sağlamak için dip dalgası oluşturarak okul sporlarına yatırım yapmalıyız.” dedi.
“Spor Tokat” projesini önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklar bizim geleceğimiz. Projeye başlamak işin yüzde ellisi, proje uygulandığında ve başarılı olduğunda sonuçlarını siz bile hayal edemeyeceksiniz.” diye konuştu.
“Spor Tokat” projesinin sadece bir spor projesi olmayıp, projenin diğer alanlarla da destekleneceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Spor çocukken öğrenilir. Sonradan öğrenilmesi zor. Sporu çocuklarımıza öğreterek onlar için bir kültür haline getirmek istiyoruz. Birincil amacımız çocuklarımız için spor kültürü oluşturmak. En az bir branşta bir çocuğun başarılı olmasını sağlamaya çalışacağız. Kısa vadede gayemiz bu. İş ilerledikçe sporcuları alıp kulüplere aktaracağız.” dedi.
Projeye gereken her türlü desteğin verileceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, malzeme, tesis ve insan gücü problemi konusunda sıkıntı yaşanmayacağını söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, “Hem sağlıklı nesiller yetiştirmemiz, hem de başarılı sporcular yetiştirmemiz lazım. Hem insanların sağlığına katkı sağlamamız hem de ay-yıldızlı bayrağımızı göklere çıkaracak her alanda zaferler getirecek sporcular yetişmesine katkı sağlamamız lazım. Projenin hem milli, hem insani hem de eğitim, boyutu var. Hayırlı ve güzel proje olacağına inanıyorum. Bunun haklı onurunu ve gururunu birlikte yaşayacağız. Bu işte başarılı olmak bizim için en büyük ödüldür.” şeklinde konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, takipçisi olacağını ifade ettiği projeyi çok önemsediğinin altını çizerek, projenin hayırlı olmasını dileyip toplantıya katılan ve projeye emeği geçen ve geçecek olan herkese teşekkür etti.