AKŞENER NİKSAR’DA EMRAH KÖKNAR’A DESTEK VERDİ

İYİ Parti Genel Başkanı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçim çalışmaları kapsamında dün Niksar’a gelerek hitap etti.

İYİ Parti Niksar  Belediye Başkan Adayı Emrah Köknar Tokat’ın evladı olduğunu söyleyen Meral Akşener, “Emrah Başkan Millet İttifakı’nın adayı, kendi evladınız ve çok iyi çalışıyor, çok iyi projeleri var” dedi ve ekledi. “İsraf etmeyecek, Niksar’ın parasını israf etmeyecek, İnsan kayırmayacak,  Yandaşlarına para aktarmayacak, Niksar’ın ürettiklerini Niksar’a harcayacak ve istihdam yaratacak. Niksar’a Emrah Başkan iyi gelecek. Martın sonu da bahar olacak.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 31 Martta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri çerçevesinde sürdürdüğü seçim çalışmaları kapsamında dün Niksar’daydı. Partililer tarafından karşılanan Akşener’i Hamidiye köprüsü bölgesinde karşılandı, daha sonra Niksar şehir merkezinde Keşfi meydanında  yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Akşener, hükümetin Tarım, Hayvancılık ve Ekonomi alanındaki politikalarını eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini mahkemeye vereceği şeklindeki açıklamalarını değerlendiren Akşener, “Yerel seçimlere gidiyoruz. Sanırsınız ‘Allah Allah’ nidalarıyla savaşa gidiyoruz. Bana bu kadar zaman harcayacaklarına Kandil’i elli kere yerle bir ederlerdi. Dün itibariyle Sayın Erdoğan beni mahkemeye vermiş, hapis ettireceğim dedi. Önce bu kadın dedi, arkasından Bayan Meral dedi, arkasından Hanımefendi dedi, bugün itibariyle dosyayı görmüş bütün mitinglerin görüntülerini istiyor, işte Niksar bu güzel görüntüleri herkes görsün Niksar’da Emrah kardeşimize sahip çıkıldığını gördüm, Mart aynın sonu Bahar olacak” dedi.

İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener’in konuşmasında CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz da yer aldı, Akşener konuşması sırasında  Durmaz’la diyaloga girerek, “TBMM de neler oluyor?”  Cumhurbaşkanı hakkında konuşurken sık sık Durmazla diyaloga girerek soru cevap şekilden konuşma yaptı , Ekonomik gelişmeler ve tarımdaki gelişmeler üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Meral Akşener, şunları söyledi;  “Patates yetiştiren bir şehir olan Niksar’dan sesleniyorum, soğan yetiştiricileri, onları depoda muhafaza edenleri, patates yetiştiricilerini terörist ilan ettin mi etmedin mi, ettin kardeşim, ettin. Bugün itibariyle 200 bin ton patates için sıfır gümrükle ithalat izni verdin mi, verdin. Türk tarımının içine tükürdün mü tükürdün. 6 buçuk liraya mazot kullandırıyor musun, kullandırıyorsun. Elektriği doğalgazı pahalı etin mi, ettin. Peki, niçin çiftçiyle uğraşıyorsun sen? 6 buçuk liradan mazot kullanırsa 165 liraya gübre ve ilaç kullanırsa bu çiftçi ürününü nasıl dünya rekabetine sokabilir, bu ülkenin insanını daha ucuza doyurabilir şekilde yetiştirebilir, yetiştiremez. Amerikan çiftçisi 2 liradan kullanıyor, 2 liradan. Soğanı da Mısır’dan ithal ettiler, ağzı burnu çarpılmış cücüğü çıkmış soğan. Sen çiftçinin soğanını ithal ediyorsun, kendi soğan yetiştiricine terörist muamelesi yapıyorsun; bunu Meral Akşener söyleyince de mahkemeye veriyorsun, hadi oradan. Canın ne istiyorsa onu yap” diyerek Cumhurbaşkanını eleştirdi.

Akşener konuşmasında; “Tarımı bitirdin, sanayiyi bitirdin. Bu ülkenin yaptığı 70 milyar dolarlık fabrikaları sattın. 70 milyar dolar nereye gitti? Köprü yaptın geçenden 5, geçmeyenden 10 lira. Niksar’lı İstanbul’un köprüsünden geçmiyor ama parasını siz ödüyorsunuz, bu ülkenin varlıklarını sattın. Bütün bunları söylediğimiz için hapis olacaksak bu millete bir Meral değil, bin Meral feda olsun. 28 Şubatta tanklı tüfekli paşalara boyun eğmemişim de sana mı boyun eğeceğim, elinden geleni ardına koyma. Ama ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz. Mutfak yanıyor, ev yanıyor, ekonomi yanıyor. Burada karşımızda mağazalar var, esnaflar var. Her türlü iddiaya varım, bugünkü satışları elektrik parasını karşılasın sözlerimi geri alacağım. Esnaf kan ağlıyor, satış yapamıyor, siftah yapamıyor. Sonuç itibariyle çözüm üretmediği her sorunla ilgili birilerini suçluyor düşman ilan ediyor. Ama açtığı kuyuya düşmeyeceğiz. Ekonomi konuşmaya devam edeceğiz; çiftçinin, esnafın, kadının, öğrencinin, atanamayan öğrencinin, emeklinin durumunu konuşmaya devam edeceğiz” dedi.

İYİ Parti Niksar Belediye Başkan Adayı Emrah Köknar’ın Niksar’ın evladı olduğunu söyleyen Meral Akşener, “Emrah Başkan Millet İttifakı’nın adayı. Kendi evladınız, çok iyi çalışıyor. Çok iyi projeleri var. İsraf etmeyecek, Niksar’ın parasını israf etmeyecek, İnsan kayırmayacak,  Yandaşlarına para aktarmayacak, Niksar’ın ürettiklerini Niksar’a’a harcayacak ve istihdam yaratacak. Niksar’a Emrah Başkan iyi gelecek. Martın sonu da bahar olacak” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mitinginde Tokat Milletvekili Kadim  Durmaz da hazır bulundu. Mitinge CHP ve İYİ Partililer katıldı, katılan insanların bir kısmı yeni mahalle olan Boğazbaşı köyü ve Haydarbey köylerinden geldiği dikkat çekti.

Akşener, Niksar’da vatandaşlara hitap etmesinin ardından Erbaa programları için Niksar’dan ayrıldı.