AKKUŞ’TA TAYİNİ ÇIKAN HAKİM VE SAVCILARA VEDA YEMEĞİ

Hakimler ve Savcılar Yüksek

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSK) yaz kararnamesi sonucu farklı illere tayin olan ve Akkuş’ta görev yapan hakim ve savcılara veda yemeği düzenlendi.

Hakim ve Savcılar onuruna Küçük Kertil Sosyal Tesislerinde düzenlenen veda yemeği programında canlı müzik dinletileri de yer aldı.

Tayini çıkan hakim ve savcılara yeni görev yerlerinde başarılar dileyen Belediye Başkanı İsa Demirci, konuşmasında Akkuş’un bir huzur şehri olduğuna dikkatleri çekti.

Tayini çıkan ve yeni görev yerlerine gidecek olan Hakim ve Savcıların veda yemeğinde bir konuşma yapan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci: “Çiçeği burnunda genç kardeşlerimiz ilçemize geldiler, 2 yıl ilçemize hizmet ettiler. Tabi 657’lerin sabit bir yeri yoktur, Türk bayrağının dalgalandığı her yer devlet memurlarının çalışacağı bir yerdir. Dolayısıyla bu kardeşlerimiz ilçemize güzel hizmet yapıp, sürelerini doldurdular, şimdi ise memleketimizin bir başka güzel ve güzide yerlerine gidiyorlar. Mesleklerinin daha başındalar, Türkiye’nin değişik yerlerinde çalışacaklar, gittikleri yerlerde iyi dostlar edinip Akkuş’ta bıraktıkları gibi hep iyi izlenim bırakacaklarına eminim. Ben bu zaman zarfında birlikte çalışmaktan son derece mutlu olduğumu, kendilerine bir kez daha ifade ediyorum.

“Akkuş Çalışanlar İçin Bir Huzur Şehri”

Akkuş ilçemiz gerçekten burada çalışanlar için bir huzur şehri, bir huzur ilçesi. Hep söylediğim gibi Akkuş’a devlet memuru olarak gelen kardeşlerimiz bir geldiği gün pişman olur, birde giderken üzülür. Bu kardeşlerimizin de umuyoruz ki burada güzel dostlukları ve iyi izlenimleri vardır. Ben kendilerine bundan sonraki çalışacakları yerlerde başarılar diliyorum” diye konuştu.

“Akkuş Yeşilin Beyazla Örtündüğü Şehir”

Tayini çıkan Hakim ve Savcılarda yaptıkları kısa konuşmalarında Akkuş’ta zorlu doğa koşullarına rağmen İlçe’nin onların için hep güneşli olduğunu ve öylede kalacağını belirti. Hakim ve Savcılar aynı zamanda ilçede birden çok güzel gün geçirdiklerini, Akkuş’un bir doğa harikası olduğunu da ifade ettiler.

Başkan Demirci’nin konuşmasının ardından, Akkuş’ta görev sürelerini tamamlayıp tayini çıkan hakim ve savcılara plaket ve hediyeleri takdim edildi.

Küçük Kertil Sosyal Tesisinde düzenlenen veda yemeğine başta Belediye Başkanı İsa Demirci olmak üzere, İlçe Protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.