AKKUŞ TRANSFERLERE DEVAM EDİYOR

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF)

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Erkekler 1. Lig ekiplerinden Akkuş Belediyespor, sezon öncesi transfer çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

İlk transferini geçtiğimiz hafta yapan Yeşil Beyazlılar, Antrenör Serkan Oğuz ile sözleşme yenilemişti. İç transfer çalışmaları devam eden Akkuş Belediyespor, geçtiğimiz yıl Yeşil Beyazlı forma ile başarılı bir sezon geçiren Milli Oyuncu Samet Gümüş ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

“Kaliteli Bir Kadro Oluşturacağız”

İmza sonrası bir açıklama yapan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, ” Önümüzdeki sezon kaliteli bir kadro oluşturmak için antrenörümüz Serkan Oğuz’un istekleri doğrultusunda transferlerimize başladık. Geçtiğimiz sezon takımımızın formasını giyen genç kardeşimiz Samet Gümüş ile sözleşme imzaladık. 60 kez milli formayı giymiş bir oyuncunun takımımıza büyük katkıları olacaktır” dedi.

Hedefi Olan Bir Takım Oluşturuluyor

Genç ve güçlü bir kadro kurmak istediklerini belirten Kulüp Başkanı Soner Efil, “Geçtiğimiz yıl takımımızda başarılı bir sezon geçiren Smaçörümüz Samet Gümüş’ün kontratını yeniledik. Kendisi milli formayı terletmiş başarılı bir oyuncu. Geçen sene olduğu gibi bu sene de kulübümüze çok şey katacağını düşünüyorum. Yeni sezonda hedeflerimize ulaşabileceğimiz bir takım oluşturmak istiyoruz” dedi.

60 Kez Milli Takım Forması Giydi

Akkuş’ta olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Gümüş, “Önümüzdeki sezon da Akkuş Belediyespor forması giyeceğim için çok mutluyum. Takımımın başarısı için elimden geleni yapacağım ” dedi.

1994 doğumlu, 2.00 boyundaki genç yıldız Samet Gümüş, 60 kez giydiği milli takım formasıyla EYOF Gençlik Olimpiyatları birinciliği ile birlikte birçok başarısı bulunuyor.

Arkasspor altyapısından yetişen Milli oyuncu, sırasıyla Arkasspor, Bornova A.L, Maliye Piyango ve son olarak Akkuş Belediyespor takımlarında oynadı.