AKIN AKIN TOKAT’A GÖÇ BAŞLADI VALİZİNİ KAPAN GELDİ

Tokat’ta Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla artan trafik nedeniyle güvenlik önlemleri alınıyor. Özellikle kıyı kesimlerindeki turistik ilçelere giden kara yollarında polis ve jandarma ekipleri tarafından sürücülerin güvenliği için uygulama yapılmaktadır. Bu uygulamalar sırasında sürücülerden yakın takip, aşırı hız ve hatalı sollama gibi trafik kurallarına uymaları istenmektedir.

Tokat'ta Ramazan Bayramı tatili

Tokat’ta çevre  yolu gibi ana hatlar üzerinde de sürücü ve araç içindeki yolcuların emniyet kemeri kullanıp kullanmadıkları kontrol edilmektedir. Ayrıca sürücü belgesi kontrolü yapılarak, trafik kurallarıyla ilgili bilgilendirici broşürler dağıtılmaktadır.

Denetimler sonucunda trafik kurallarına uymayan sürücülere idari para cezaları uygulanmaktadır. Şehirlerarası yolcu otobüslerinde de emniyet kemeri kontrolü yapılarak, yolcuların seyahatleri boyunca emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyarılarda bulunulmaktadır.

Tokat’ta bayram boyunca devam edecek olan denetimlerde, kara ekiplerine havadan helikopter ve dron desteği de sağlanacaktır. Bu önlemlerle trafik güvenliğinin sağlanması ve bayram tatilini geçirenlerin güvenli bir şekilde seyahat etmeleri amaçlanmaktadır.