AK PARTİ TOKAT MİLLETVEKİLİ AV. ÖZLEM ZENGİN AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİL OLDU.

KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ MAHİR ÜNAL’IN GRUP BAŞKAN VEKİLLİĞİNDEN İSTİFA ETMESİNDEN SONRA AK PARTİ GENEL BAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN GRUP BAŞKAN VEKİLLİĞİNE TOKAT MİLLETVEKİLİ AV. ÖZLEM ZENGİN GETİRİLDİ.

Av. Özlem Zengin; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Din Sosyolojisi alanında yüksek lisans yapmıştır. Serbest avukat olarak çalışmış, medya alanında çalışmalar ve televizyon programları yapmıştır. 1998-2001 yılları arasında Kanal 7’de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği “Hayatın İçinden” adlı televizyon programını hazırladı. 2012-2015 yıllarında Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı olmuştur. 2016-2018 yılları arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı olarak görev yapmıştır. 25. dönem İstanbul, 27. dönem Tokat milletvekilidir. Temmuz 2018 itibarıyla Adalet ve Kalkınma Partisi grup başkanvekilliği ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı, Tokat Milletvekili ve 3 çocuk annesidir.

 

Özlem Zengin, “Uzun yıllardır partimizde birlikte görev yaptığımız 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz Mahir Ünal’a hizmetleri, emekleri için teşekkür ediyorum. AK Parti Grubumuzda hep birlikte milletimize hizmet yolunda çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Özlem Zengin son yapılan atama ile ilgili olarak şunları paylaşmıştır; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, MYK ve MKYK Üyelerimize, Milletvekillerimize, dualarını iyi dileklerini ileten bütün dostlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.

Uzun yıllardır partimizde birlikte görev yaptığımız 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz Mahir Ünal’a hizmetleri, emekleri için teşekkür ediyorum. AK Parti Grubumuzda hep birlikte Milletimize hizmet yolunda çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamlamıştır.