ADAY ADAYI YILMAZ ATEŞ’TEN GAZETEMİZE ZİYARET

Ak Parti Niksar Belediye

Ak Parti Niksar Belediye Başkanı Aday Adayı Gazetemizi Ziyaret etti.

 

Niksar Belediye Başkanlığı için 60. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Yılmaz Ateş, Ak Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı.

Parti Teşkilatında başvuru dilekçesini İlçe Başkanı Kemal Yılmaz’a teslim eden Ateş, Niksar’ın birçok sorunu olduğunu ve bu sorunları kendisinin çözeceğini iddia ederek; İhale alacaklara değil, hizmet alacaklara hizmet götürmek için aday adayı oldum. Rantçılara rant sağlamak için değil, rantçıların elinden rantı alıp halka hizmet için aday adayı oldum” dedi.

Aday adaylığı başvurusunun ardından Gazetemizi Ziyaret eden Gazetemiz Sahibi Cemalettin Bilgin ile sohbetinden  Ateş şunlara deyindi.“ Niksar’ımızda sessiz bir çoğunluk ve bu sessiz çoğunluğun talepleri doğrultusunda aday adayı olmak istedim. Çevremizdeki eş dostlarımız birebir baskı yaptılar ve bende bu talebi geri çevirmeyerek kabul ettim. Niksar’ın hizmet noktasında sıkıntısı var. Biz bu sıkıntıları aşacağımıza inanıyorum. Bu gücümüz bu yoğunluğumuz var. Ak parti rüzgarının Niksar’da daha sert esmesi gerektiğine inandım. Niksar’ın sıkıntılarını biliyorum, Niksar’da mutlu insan yok. İnsanlar akşam olunca evlerine kapanıyor, bu insanları dışarı çıkarmak lazım, sosyal hayatı güçlendirmek lazım. Niksar’da sokağa çıkmak tehlikeli, caddeleri aydınlık değil. Gurbetten ilçemize gelen hemşehrilerimiz hemen geri dönmek istiyorlar. Bu memlekette hizmet almada, kurumlar arasında sıkıntı var. Bu memlekette bir sürü sorun var. İnsanlar hep içine atıyor, sessizliği yeğliyor.  İşadamlarımız Niksar’dan kaçıyor, bunlara yön verilmiyor, destek sağlanmıyor. Memurlar şehri Niksar da ancak bu kadar olur. Tarih ve turizm kentiyiz diyoruz ama hangi alanda turizm yaptığımız belli değil. Niksar’ın sıkıntısı bir tane değil. Çevre ve belde belediyelerle, köylerle işbirliğimiz yok. Oysaki Niksar’ı köyler besliyor. Köylünün Niksar’a doğru hiçbir akımı yok, köylü Niksar’ı sevmiyor. Çünkü köylüye Niksar’da değer vermiyoruz. Oysaki Niksar’ın ekonomisini köylüler canlandırıyor. Bunları aşıp köylüyü kucaklamamız lazım” diyen Ateş, “Herkesi seviyorum, herkesi kucaklıyorum, partili partisiz Niksar’da yaşayan herkesin adayıyım” diye konuştu.

Gazetemiz Sahibi Cemalettin Bilgin ise A.Adayı Ateş’e Belediye Başkanı Aday Adaylığının hayırlara vesile olmasını diledi ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yılmaz Ateş Kimdir?

1969 yılında Erbaa Akgün köyünde doğdum. İlkokulu Niksar Yolkonak kasabasında ortaöğrenimi Niksar İmam Hatip lisesinde tamamlayarak 1987 yılında mezun oldum. 1989 yılında Giresun Eğitim yüksekokulunu bitirdim. Daha sonra lisans eğitimini 2002 yılında tamamladım 1990 yılında öğretmen olarak göreve başladım, halen Niksar merkez 60.yıl Cumhuriyet İlkokulunda müdürlük yapmaktayım. Meslek yıllarımda amirlerimden ona yakın takdir belgesi ve maaşla ödül aldım. Çalıştığım her kurumda Allah bana Yöneticiliği nasip etti. Mesleğimin yanında uzun yıllar siyasetçilerle ve siyasetle iç içe yaşadım. Ak parti siyaset akademisine katılarak siyasi geleceğime dair alt yapı kazanımı elde ettim. Bunu çok önemsiyorum. Evli ve 3 çocuk babasıyım.