8 TL ARTACAK TOKAT’TA NE VARSA NE YOKSA SATIN YATIRIN

31 Mart seçimleri yaklaşırken, dolar kurunun da bu seçimlerden nasıl etkileneceği merak konusu. Ekonomistler bu konuda farklı görüşlere sahip olsa da, Ekonomistler bu konuda farklı görüşlere sahip olsa da, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yapılan Piyasa Katılımcıları Anketi’ne göre seçim sonrası ve yıl sonuna kadar dolar kurunda yaşanacak artışlar tahmin edilmiş durumda.

31 Mart seçimleri yaklaşırken,

Dolar Kuru Tahminleri:

Geçmiş seçimlerde yaşanan kur artışlarının tekrarlanıp tekrarlanmayacağı merak konusu. Ekonomistlerin bu konudaki görüşleri farklı olsa da, TCMB’nin anketine göre dolar kurunda yıl sonuna kadar kademeli bir yükseliş bekleniyor.

Anket Sonuçları:

Ankete katılan 68 kuruluşun tahminlerine göre, dolar kuru 31 Aralık 2024’te 40.02 TL olacak. Bu tahmin, yılın geri kalan 9 ayında dolar kurunda her ay ortalama 0.9 TL’lik bir artış yaşanacağı anlamına geliyor. Ankete katılanlar, seçim sonrası dolar kurunda ani bir yükseliş beklemiyor. Yükselişin yıl sonuna kadar kademeli bir şekilde gerçekleşmesi ve dolar kurunun 2024 yılını 40 TL civarında tamamlaması öngörülüyor.