BAŞKAN DEMİRCİ’NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Akkuş Belediye Başkanı İsa

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

“Türk Milletinin varoluş iradesini kıracak hiçbir gücün olmadığının tüm dünyaya bir kez daha gösterildiği 30 Ağustos Zaferinin 97. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz” diyen Başkan Demirci Mesajında:

“30 Ağustos Zaferi şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktası ve aziz milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini almış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir.

Bütün yokluklara, imkânsızlıklara rağmen yüreği imanla dolu ordumuzun, milletle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen 30 Ağustos Zaferi, milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığının, güçlü birlik ve beraberliğinin de unutulmaz sembolüdür.

Bu zafer ile milletimiz, hiçbir şekilde vatanın bölünmez bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar hür ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

Ecdadımızın canlarını ortaya koyarak vermiş olduğu bu şanlı mücadele, daha güçlü yarınlara yürüyüşümüzde bizlere her daim ilham kaynağı olmaktadır. Atalarımızın Kurtuluş Savaşında gösterdiği cesareti, 15 Temmuz’da içimizdeki hainlerin darbe girişimi karşısında, vatanına ve bayrağına sahip çıkarak gösteren aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla, Ülkemize yapılan maddi manevi her türlü saldırıya karşı mücadele etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 30 Ağustos Zaferini bizlere armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin ve Akkuşlu hemşehrilerimin Zafer Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.