50 YILDIR GAZETE OKUYUCUSU

Yeşil Niksar gazetesi 53.

Yeşil Niksar gazetesi 53. Yayın yılında yoluna devam ederken, 50 yıllık Yeşil Niksar gazetesi okuyucusu Ali Osman Eker’in her gün gazete yönetim işyerine gelerek gazeteyi alıp evinde okuması gençlere ışık tutacak özellikte.

Yeşil Niksar gazetesi 1966 yılında yayın hayatına başladı, gazete Niksar halkının ilgi ile okuduğu ve takip ettiği bir yayın hayatına haftalık  devam ederken, kardeş gazete olarak  2004 yılında yayın hayatına devam eden Yörenin Sesi Canik gazetesi ile  günlük yayın hayatına başladı ve halen Yeşil Niksar gazetesi aylık yayın hayatına devam ederken, Yörenin Sesi Canik gazetesi günlük olarak okuyucusu ile buluşuyor.

50 yıllık Yeşil Niksar gazetesi okuyucusu ve 15 yıllık Yörenin Sesi Canik gazeteleri okuyucusu olan 1933 doğumlu Ali Osman Eker  şunları söyledi; “rahmetli baban Hacı abiyi çok severdim Allah rahmet eylesin Karayollarında işe başladım 32 yıl Kepçe Operatörü olarak hizmet yaptıktan sonra emekli oldum, 5 çocuk babasıyım, Yeşil Niksar gazetesi 53 yıldır bu memlekete hizmet yapıyor, her gün yayınlanan gazeteyi noktasına kadar okurum Allah sizden arzı olsun memleket için kendinizi feda ediyorsunuz, Niksar’a hizmet yapılmasını istiyorsunuz, başarılar dilerim”  dedi.

50 yıllık gazete okuyucusu Ali Osman Eker güzel düşüncelerini söyleyince gazete sahibi Cemalettin Bilgin; “Ali Osman abi Allah razı olsun  sürekli gazeteyi almak için merdivenleri çıkıyor ve iniyorsun başımızın üstünde yeriniz var,  torunun Doğa Eker’de sana benzemiş maşallah lise hayatında “TÜRKİYE’DE GENÇ KIZ VE KADIN OLMAK” adlı kitabını yayınlaması bizleri mutlu etti, her zaman başımızın tacısın sağlık ve mutluluklar dilerim” dedi.

50 yıllık Yeşil Niksar gazetesi okuyucusu ve 15 yıllık Yörenin Sesi Canik gazeteleri okuyucusu olan 1933 doğumlu Ali Osman Eker bir süre daha gazete sahibi Cemalettin Bilgin ile sohbet yaptıktan sonra gazeteden ayrıldı.