3 Aralık Dünya engelliler günü ziyareti Niksar’da gerçekleşti.
3 Aralık Dünya engelliler günü dolayısıyla Niksar kaymakamı İlhami Doğan kurum amirleri ile birlikte Niksar’da bulunan Nedim Karataş bakımevi merkezinde kutlama gerçekleştirdi. Nedim Karataş bakım evi merkezinde Niksar Kaymakamı kurum amirleriyle beraber merkezde bulunan insanları ziyaret ederek onların bu güzel günlerin de birlikte oldular.
Niksar Nedim Karataş Bakım Evi merkezi yetkilisi Sadullah Karataş misafirleri karşılayarak merkezlerinde bulunan insanlarla samimi bir sohbetin oluşmasını sağladı. Niksar Kaymakamı İlhami Doğan orada yaptığı kısa konuşmada bakım merkezinde bulunan bütün herkese bundan sonraki hayatlarında sağlık ve mutluluklar diledi. “Her zaman sizlerin yanındayız her  talebinizi  yerine getirmeye hazırız” dedi.

Nedim Karataş bakım Evinde hayatlarına devam eden insanlar kaymakam Doğan ile sohbet yaptı, daha sonra Sabire Arslan kendi yazdığı şiiri okudu; ENGELLİ OLMAK; BİZ ANLATAMADIK DERDİMİZİ, YADA ANLAMAK İSTEDİLER, HEP ENGEL OLDU BİR ŞEYLER, BEN VE BENİM GİBİLER ÇOK GÜÇLÜLER” diyerek okuduğu şiir misafirleri duygulandırdı.

ENGELLİ OLMAK
Biz anlatamadık derdimizi
Ya da anlamak istemediler
Hep engel oldu bir şeyler
Ben ve benim gibiler çok güçlüler

Biz görmedik engelleri, gösterdiler
Ama bizim hayata olan sevgimiz, umutlarımıza
Umut, yarınlarımıza yaşam
Biz farklıyız engelli değiliz

Bizim gördüklerimizi sağlıklı göremez
Çünkü içimizde hep güzellik var
Yeşeren ağaç gibi solmak istemiyoruz
Dedim ya biz farklıyız kimse bilemez

Biz içimizde yaşarız her şeyi her gün
Huzuru da mutluluğu da duvarlar duyar
Yine biz hep gülen yüzleriz mutluyuz
Kimse bizim sabrımızı bilemez

Güzel Allah’ım derdini de verir sabrını da
Biz şikâyetçi değiliz ki halimizden
Sadece bizi anlasınlar görsünler istiyoruz
Biz engelli değiliz ki engelleri koydular
SABİRE ARSLAN

Şiir sonrasında Sabire Arslan bir tanede türkü okudu.

Daha sonra Semra Demirtaş kendi duygularını içeren bir konuşma yaptı, engellilerle ilgili güzel sözleri misafirlerin taktirini kazandı; “değerli misafirler kusura bakmayın çok heyecanlandım, konuşurken hata yaptım kusura bakmayın” demesi üzerine Kaymakam İlhami Doğan; “Semra kardeşim çokta güzel konuşma yaptın bu konuşmayı herkes yapamaz tebrik ederim, bundan sonraki hayatınızda sağlıklı mutlu ömürler dilerim” dedi, bir süre daha Nedim Karataş Bakım Merkezinde yaşayan insanlarla sohbet edildi, merkez yetkilisi Sadullah Karataş; “sayın kaymakamım değerli arkadaşlar  ziyaretinizden dolayı merkezimizde yaşayanlar adına teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun” dedi, Karataş misafirleri kapıya kadar uğurladı, Kaymakam İlhami Doğan daha sonra Niksar Engelliler Derneğini ziyaret etti, burada bulunan dernek yöneticileri ve engelli insanlarla sohbet yaptı; “arkadaşlar bu anlamlı günde sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum, her zaman sizlerin yanında olduğumuzun bilinmesini istiyorum, bir isteğiniz olursa başımızın üstünde yeriniz var” dedi bir süre daha sohbet yaptıktan sonra engelli aileleri ziyaret yapmak üzere dernekten ayrıldı.