24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI DOLAYISIYLA TOKAT VALİSİ NUMAN HATİPOĞLU GAZETECİLERLE BULUŞTU.

24 Temmuz 2022 Pazar günü Tokat Valisi Numan HATİPOĞLU Tokat ve İlçelerinde ki gazeteciler ile Tokat Şehrazat Park’ta sabah kahvaltısında buluştu.

24 Temmuz 2022 Pazar günü Basın Bayramı dolayısıyla gazeteciler ile bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Tokat Valisi Numan Hatipoğlu “24 Temmuz  Gazeteciler günü dolaysısıyla basın mensuplarımızla bir araya geldik, kahvaltı programında. gazetecilik aynı zamanda bir kamu hizmeti sayılıyor. Çünkü kamuoyunu doğru aydınlatma adına bilgiyi yansıtmada biz idare olarak elimizden geldiğince açık, şeffaf, dürüst bir şekilde hem iletişimlerimizi kurmak hem de siz kıymetli basın mensuplarını bilgilendirmek gibi bir görev  içindeyiz. Şimdiye kadar ki tüm görev yerlerimizde gazetecilerimizle, basın mensuplarımızla hep güzel, keyifli bir ortam oluşturduk. Burada da umuyorum ki aynı şekilde devam edecek. Tokat’ta 2,5 aydır hizmet ediyorum, bahtiyarlık duymaktayım. Tokat aynı zamanda kendimi evimde hissettiğim yerlerden biri olmuştur. Bu anlamda da ayrı bir güzellik kaynağıdır.” sözlerine yer verdi.

Değişen yüzyıl içerisinde gazeteciliğin de değiştiğini, medya kullanım alışkanları ve habere erişimin değiştiğini, haberin hızının arttığını ve yarım saat içerisinde bile bir haberin eskiyebildiğini ifade eden Hatipoğlu “haberin hızı o kadar hızlı ki, yarım saat içinde bir haber eskimiş oluyor, dehşet bir hız içindeyiz. Buda haliyle sizleri daha fazla yormakta. Yapılan araştırmalar göstermiş ki 40 saniyeden fazla bir görüntüyü kimse izlememeye başlamış youtube ortamında. Bizler idare olarak gazetecilerimizin tamamına bilgi ve iletişime açık olacağımızı ifade etmek isterim” diyerek sözlerini bitirdi.

Daha sonra basın mensubu Faruk Altıntaş kısa bir konuşma yaparak vali beye basın mensupları adına teşekkür etti. Salonda gerçekleşen kahvaltıdan sonra vali Hatipoğlu ve gazeteciler tesisin bahçe kısmına geçerek bir süre sohbet ettiler. Yörenin Sesi Canik Gazetesi ve Yeşil Niksar gazetesi sahibi Cemalettin Bilgin Vali Hatipoğlu’na Kelkit ırmağı seddesinde bulunan tesislerin elektrik sıkıntısını çözülmesini, Niksar-Korgan Kumru yolunun tamamlanmasını, Tokat-Ordu yolunun biran önce tamamlanması, Buz köyü ile Günlüce köyü Talazan köprüsü civarına bir tane alternatif köprünün yapılmasını ve Niksar OSB de bulunan problemlerin çözülmesini dile getirdi. Güzel ve samimi sohbetten sonra Vali Hatipoğlu ve gazeteciler tesisten ayrıldı.