10 BİN TL’YE TAPU SATILACAK TOKAT’A DOLAR AKACAK

Milli Emlak 36 şehirde uygun fiyatlı arsa satışı yapacağını açıkladı. Milli Emlak ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen uygun fiyatlı arsa satışları için yeni detaylar şu şekilde…

Milli Emlak 36 şehirde

Milli Emlak, devlet hazinesinde bulunan mülkleri son derece avantajlı fiyatlarla satışa sunarak, 36 farklı ilde arsa alımı için fırsatlar sunuyor. Vatandaşlar, Milli Emlak üzerinden arsa edinme konusunda bilgi sahibi olmak adına alım işlemlerinin nereden ve nasıl gerçekleştirileceği konusunda araştırmalarını hızlandırdı. İşte Milli Emlak tarafından uygun fiyatlarla sunulan arsa satışlarına dair detaylar…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın bağlı kuruluşu olan Milli Emlak Genel Müdürlüğü, 36 şehirde  devlete ait olan hazine arazilerinin satışıyla ilgili büyük bir adım attı.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

Elinde birikmiş parası bulunan vatandaşlar yatırım için arsa satışlarını tercih ediyor. Milli Emlak tarafından yayınlanan ilanlar dikkatle takip edilirken uygun fiyata 36 farklı ilde yüzlerce gayrimenkul satışı yapılacağı duyuruldu. Tarım arazileri ve Maliye Bakanlığına ait arazilerin satışı devam ederken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Milli Emlak Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile birlikte satış işlemlerinin hakkındaki detayları paylaşıyor.

ARSA SATIŞINDA YENİ DÖNEM

Milli Emlak üzerinden yayınlanan ihale duyurusu ile birlikte ilgili tarihlerde ihaleler gerçekleştiriliyor. İhale sistemi il/ İlçe Milli Emlak Müdürlüğü’nün iletişim bilgilerini içermektedir. Belirlenen tarihlerde düzenlenen rekabetçi açık artırma yöntemi ile birlikte en yüksek teklifi veren kişi arsa sahibi oluyor.  Gayrimenkullerini satmak isteyen kişiler peşin ödeme seçeneği ile birlikte işlem yapmaktadır. Tek peşinat ile birlikte toplamda 24 aya kadar vadeli taksitle ödeme yapma seçeneği sunulurken peşin alımlarda 5 yıl süreyle KDV muafiyeti ile birlikte emlak vergisi muafiyeti avantajlarından yararlanma imkanı sunuluyor.

SATIŞ YAPILACAK ŞEHİRLER AÇIKLANDI

Milli Emlak tarafından gerçekleştirilecek arsa satışlarının hangi illerde yapılacağı da merak ediliyor. Milli Emlak üzerinden satışa çıkarılacak arsaların bulunduğu iller şu şekildedir:

Adana

Adıyaman

Afyonkarahisar

Ağrı

Aksaray

Amasya

Ankara

Antalya

Ardahan

Artvin

Aydın

Balıkesir

Bartın

Batman

Bayburt

Bilecik

Bingöl

Bitlis

Bolu

Burdur

Bursa

Çanakkale

Çankırı

Çorum

Denizli

Diyarbakır

Düzce

Edirne

Elazığ

Erzincan

Erzurum

Eskişehir

Gaziantep

Giresun

Gümüşhane

Hakkari

Hatay

Iğdır

Isparta

İçel (Mersin)

İstanbul

İzmir

Kars

Kastamonu

Kayseri

Kırıkkale

Kırklareli

Kırşehir

Kilis

Kocaeli

Konya

Kütahya

Malatya

Manisa

Mardin

Mersin

Muğla

Muş

Nevşehir

Niğde

Ordu

Osmaniye

Rize

Sakarya

Samsun

Siirt

Sinop

Sivas

Şanlıurfa

Şırnak

Tekirdağ

Tokat

Trabzon

Tunceli

Uşak

Van

Yozgat

Zonguldak