2020 YILI ÜLKEMİZ İÇİN HEM ZORLU BİR YIL OLACAK, HEDE LİBYA’YA ASKER UĞURLAYACAĞIZ.

2020 yılı Türk yılı olacak demiştik, inşallah öylede olacak ama zorlu sınavlardan geçeceğimizi ifade etmek isteriz.

Millet olarak bizler zorlukları seviyoruz, sıradan bir zaman Türk milleti için sıkıcı bir zaman süreci oluyor, heyecan ve macerayı seviyoruz, zorlukları seviyoruz, garibanlara sahip çıkmayı seviyoruz.

Libya’ya asker uğurlama süreci başlamıştır, MSB sayın Hulusi Akar çalışmalar hakkınd düşüncelerini dile getirirken şu açıklamalara bulundu;

“ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ İNSANİ YARDIM, EĞİTİM VE İŞBİRLİĞİ”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Libya ile ilgili son açıklamalar da bulundu;  “Libya ile uzun süredir tarihi kültürel birlikteliğimiz var. Asi General Hafter unsurlarının saldırıları söz konusu. Bu çerçevedeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Birçok yabancı ülke de olaylara müdahil olmuş durumda. Libya dostumuz kardeşimiz. Sivillere yapılan harekatlara ilgisiz kalmamız söz konusu değil. Cumhurbaşkanımıza davet mektubu geldi. Kayıtsız kalmamız mümkün değil. Libya için hazırlıklarımızı yaptık, insani yardım, eğitim ve işbirliği öncelikli görevimiz” dir, dedi.

Libya’ya asker gönderme meselesi 2020 yılının ilk önemli konusu olarak TBMM ne sunulmuş olacak ve Meclis AK Parti ve MHP oyları ile  teskere kabul edilmiş olacaktır, doğru bir karar olduğunu daha öncede yazmıştık, ana muhalefet partisi CHP Libya’ya asker gönderilmesine karşı çıkmasını anlamak zaten mümkün değil ama hiç önemli değil, CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu’nun tek derdi Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı sürekli sıkıntıya sokarak  iktidarı devirmeyi düşünmesi ülke ve millet menfaati onun için hiç önemli değil.

Ana muhalefet partisinin genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu” Suriye’de ne işiniz var” demiş Suriye’de  var olan ülkelere hiç sesi çıkmıyor, bir kez olsun ABD ye veya bazı AB ülkelerine şunu dese; ey ABD ve AB ülkeleri Suriye’yi kan gölüne çevirdiniz halen orada ne işiniz var?” dese, “bu ülke için mücadele ediyor” diyeceğiz ve gerçek CHP genel başkanı olarak ülke meselelerine sahip çıkıyor diyeceğiz ama ne yazık ki, gözü kararmış “Tayyip Erdoğan gitsin de, ülke ne olursa olsun”  diyecek kadar ileri gidiyor.

Hükümet şimdi Libya’ya destek amaçlı gidiyor, yani AK Denizde ülkemize büyük destek veren Libya’da huzurun sağlanması için destek veriliyor, “şimdi Libya’da ne işiniz var?”, diyor, peki aynı Kılıçdaroğlu Akdeniz ile ilgili daha önce ne demişti? , “Akdeniz’de neden bir tek biz yokuz” demişti!..

CHP’NİN LİBYA VE AKDENİZ KONUSUNDAKİ TUTARSIZLIĞI NEDEN HALEN DEVAM EDİYOR?

CHP’nin Libya tezkeresi için hayır oyu vereceği kesinleşti. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlun “Ne işimiz var Libya’da” sorusuyla partisinin tutumunun ne olacağını zaten belli etmişti.

Diğer taraftan bu tutum, aynı Kılıçdaroğlu’nun daha birkaç ay önce “Akdeniz’de neden bir tek biz yokuz” ifadelerine yansıyan açıklamalarıyla temel bir çelişkiyi ortaya koyuyor.

Ağustos 2019’da Nevşehir’in Gülşehir ilçesindeki bir otelde düzenlenen CHP İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan CHP lideri, “Doğu Akdeniz’de zengin petrol var. Doğal gaz  yatakları var. Amerika orada, Yunanistan orada, Kıbrıs Rum Yönetimi orada, Mısır orada, Katar orada, hepsi orada. Bir tek devlet yok, Türkiye. Niye yok?” demişti, peki bu sözleri söyleyen CHP genel başkanı Hükümet Libya’ya asker göndermek isterken neden “hayır oyu vereceğiz” diyor!.

CHP ve muhalefet partileri bu kafa ile devam ettikleri müddetçe AK Parti bu ülkede iktidar olmayı her zaman garantileyen bir siyasi parti olarak devam edecektir.

2020 yılında bir seçim söz konusu değildir, bunu geçen yıl yazdığım pek çok yazımda dile getirmiştim.

2020 yılı AK Partinin derlenip toparlanma yılı olacaktır, aynı zamanda yapılması gereken önemli yatırımların tamamlanmasını yeni yatırımlar için çalışmalar yapma yılı olacaktır.

AK Partinin ve MHP nin  bazı illerde seçim kaybetmesi normal idi, Pazarın geleceği Cumartesinden belli olan bir seçim sürecine girildi, AK Parti seçmeninin kafası karıştı, yapılan aday tespitlerine seçmen tepki verdi sonuç kaçınılmaz sona geldi.

Suriye’ye yapılan operasyonlar ülkemiz için ne kadar önemli ise, Libya’ya asker göndermek de o kadar önemlidir.

Suriye’ye operasyonlar yapılmamış olsa idi sınırımızın diğer tarafından ABD tarafından bir terör devletini oluşması sağlanacaktı, 40 yıldı terörle mücadele eden ülkemiz bir 40 yıl daha terör örgütleri ile başımız belada olacaktı.

Ülkemizin güvenliği konusunda duyarsız olan bazı siyasi partiler, bu ülkede asla iktidar olamaz. Evet Türk seçmeni AK partiye kızdı ve ders verecek şekilde önemli illerde seçim kaybettirdi ama, ülke güvenliği söz konusu olduğunda AK Parti iktidarına tam destek verdi bundan sonrada veremeye devam edecektir.

Türk milleti şunu çok güzel yapıyor; “ÜLKE GÜVENLİĞİMİ?, KİŞİSEL ÇIKARLARMI?” sorusunun cevabını AK Partide görüyor ve ülke güvenliği için Devlet Başkanımız sayın Erdoğan’a güvenerek tam destek veriyor.

Türk seçmeni verdiği her oyun hesabını yapıyor, nerede nasıl oy kullanılır?, bunu çok dikkatlice yapıyor, seçmenin verdiği oyların nedenleri bazen anlaşılmadığında, ders verilmesi gereken yerde yine ders veriyor, ama işin içine  Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletini güvenliği olunca tüm siyasi kırgınlıkları bir tarafa atıp gereken desteği Cumhurbaşkanımıza veriyor.

Libya konusunda CHP yetkililerinden bir katkı beklememek gerekir onarlın derdi Cumhurbaşkanını yeter ki zora soksunlar!, eh ona destek veren bir kısım seçmende AK Parti iktidarını çekemeyince , ortaya bir hayırcılar grubu  çıkıyor, hayırcılar grubu bizleri zaten her fırsatta eleştiriyor, hiç de önemli değil.

Bizler sürekli şunu ifade ediyoruz; “HAKİKAT KARŞISINDA HAKKI SAVUNMAYAN DİLSİZ ŞEYTANDIR” bugüne kadar hep haklıyı savunduk, bundan sonrada savunmaya devam edeceğiz.

Rahmetli babamın Yeşil Niksar gazetemizin başlığında şu sözleri yazdırmıştı “HAKLISI DESTEKLER, HAKSIZI KÖSTEKLER” bizde her iki gazete olarak aynı düşünceler içinde yolumuza devam ediyoruz, bazı insanlarımız bizlere siyasi körlüklerinden dolayı kızmış olsalar da.

Günün Sözü: HAKLISI DESTEKLER, HAKSIZI KÖSTEKLER