ZİNAV GÖLÜ ŞAŞIRTTI!

İNSANLAR KANALİZASYONA GİRİYOR!

İNSANLAR KANALİZASYONA GİRİYOR!

Tokat ilinin çok sayıda Doğal ve Kültürel özellikleri ve güzellikleri içinde ZINAV Gölü bulunmaktadır.

ZİNAV Gölünün ünü Kanyon uzunluğu ve şaşırtıcı özellikleri ile Türkiye ve Yurt dışında ünlü hale gelirken, ZINAV Gölü bölgesi ve özellikle ZINAV Kanyonu her geçen gün mükemmel korunması gerekirken ne yazıkki Cenabı Allah’ın vermiş olduğu Doğal güzellik yetkilileri ilgisizliği sonucu felakete doğru gittiği görülüyor.

23Haziran 2024 Pazar günü Tokat ili Reşadiye ilçesine bağlı SINAV Gölü binlerce ziyaretçinin akınına uğramıştır.

Binlerce insan yüzlerce aracı ile ZINAV Gölünün Güzelliğinden, Doğasından faydalanmak için yüzlerce kilometrelerden bölgeye gelmiş, ZINAV Gölü çevresinde bulunan güzel tesislerin yeterli hizmet veremediği görülürken, en vahim tarafı ise ZINAV Gölüne hayat veren ZINAV KANYONUNA giden binlerce insan hayal kırıklığına uğramıştır!.

ZINAV Gölü bölgesine kadar DEVLET çok önemli hizmetler yapmış, ilçeler arasında dahi olmayan güzel asvalt ve ZINAV Gölü bölgesine giden yolun Beton Parke ile döşenmesi, Bölgeye verilen önemi gösterirken, Gölden sonra KANYON bölgesine giden yolun Tozlu yolu Bölgeye  GÖLGE düşürmeye yetmektedir.

ZİNAV Gölünden sonra KANYON bölgesine giden yolda; ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM levhasını okuyunca daha çok şaşkınlık yaşanıyor.

ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM levhası ve karşısında asılı bulunan çeşitli tavsiyelerin yapıldığı pankartı görün ve şaşkınlık dahada artıyor, vatandaşların ÇEVREYİ Kirletmemesi istenirken, ilk kirliliği Doğa Harikası ZİNAV KANYONUNA sahip çıkmayan yetkililer yapmaktadır!.

DENİZDEN GEÇİLMİŞ, DEREDE BOĞULMA GERÇEKLEŞMİŞ!

Reşadiye ilçesi sınırlarından başlamak üzere ZINAV Gölüne kadar mükemmel yapılan asvalt yol ve Göle yakınlaşınca Doğaya uygun yapılan Beton Parke yolun güzelliği Bölgeye verilen önemi gösterirken, ZİNAV gölünden ZINAV KONYONUNA giden yolun Tozdan bölgedeki güzelliği perişan ederken, en vahim sonuç ise, içler acısı!

ZİNAV KANYONUNA GİDEN ALANDA KANALİZASYON AKINTISI TİNSİNDİRİCİ!.

Tozlu yolları aşarak ZİNAV KANYONUNA ulaşan binlerce yerli ve yabancı insan zor şartlarda ZİNAV KANYONUNA girmek için zorlu parkuru aşarken Kanyonun ilk başlangıcında LAĞIM SUYU ile karşılaşması şaşkınlık yaratıyor!

Devlet bölgeye çok ciddi yatırım yaparken işletmelerin halkın ihtiyaçlarına cevap vermezken, Göl bölgesine  ayak basma parası olarak 60 TL nin alınmasına halkın itirazı olmayıp karşılaştığı çirkinlik karşısında bu özel bölgeye bu Kanalizasyon suyunun akıtılması yakışmıyor, yetkililer en kısa zamanda çözüm bulmalıdır” sözlerinin sıkça söylenmesine neden oluyor.

DOĞA HARİKASI BİR KANYON VE GÖLE HER İNSAN VE YETKİLİ SAHİP ÇIKMAK ZORUNDADIR.

DOĞA İLE OYNANDIĞINDA BEDELİ AĞIR OLMAKTADIR.

ZINAV KANYONUNA girilirken bölgedeki Suya Kanalizasyon atıklarının atılması, bölgeye giden her insanın Sağlığını tehdit etmektedir, olası bir Hastalıktan yetkililer sorumludur!