Zamanla yarışan insanlar olarak, bazen zamanın gelmesini bekleyemiyoruz, sabırsız oluyoruz.

Zaman çoğu zaman pek çok şeyin ilacı olarak karşımıza çıkıyor, zaman geldiğinde onu anlıyoruz.

Ülkemizde kaç parti var?, bunu merakta etmiyoruz, ama son yıllarda bir hayli parti kuruldu.

Partiler kurulduğunda, tazı gibi yeni kurulan partilere koşanlar, sonra kendi hızlarının da kesildiğini gördüler!.

Birileri kendilerini Ülkücü ve Milliyetçi yani MHP nin vazgeçilmezleri olarak görüyordu!.

Kendilerini MHP nin vazgeçilmezleri olarak görenler, MHP yi bölüp parçalamak istediler, koşar adımlarla İP tutmaya gittiler, lakin İP umdukları gibi sağlam çıkmadı, yavaş yavaş dökülmeye başladılar.

Zaman Pek Çok Karanlığı Aydınlatır” diyerek başladık yazımıza.

Kendilerini bu ülkede “Milliyetçi+ Vatan sever” olarak ortaya atıp, milliyetçi söylemlerle MHP yi bölmek parçalamak ve ele geçirdikten sonra ülkeyi karıştırmak için yola çıkanların karanlık yüzleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor, İP’in sağlam olacağını düşünenler, İP’in ne kadar çürük ve vatan sevdasından uzak olduğunu görüyorlar.

Ülkücü olarak yetişenler, kendilerini Türk Milliyetçisi olarak görenler, karşısındaki insanları; “dindar, Arapları seven, Türkiye’yi sevmeyen, Türk isminden hoşlanmayan mezhepçilikle” suçlayarak gelenler acaba şu sorunun cevabını nasıl verecekler!. “Türk Devleti Katildir” diyen, ihanet içindeki bu kişiye, kendisini Milliyetçi hatta Ülkücü olarak topluma yansıtmaya çalışan İP genel başkanı Meral Akşener;  “Meral Akşener; haksızlık ve hukuksuzluk insanlarımızın yıllarını çalıyor. Sn Murat Sabuncu ve Sn Ahmet Şık aramıza hoş geldiniz” diyor.

Tekrarlayalım mı?, HDP den milletvekili olan ve şimdi başka partide milletvekili olan, halen TBMM de Türk Devletinden  milletvekili maaşı alan bir ihanet şebekesi üyesi Ahmet Şık, Türk Devletimize “devletiniz teröristtir” diyor.

Peki, kendilerinin dışındaki veya karşısında siyaset yapanları, milliyetçi görmeyen, MHP yi terk eden Milliyetçi Ülkücü olduğunu düşündüğümüz arkadaşlar şu sözler karşısında neden suskun kaldınız?; Ahmet Şık; “Devletiniz TEÖRİSTİR” dedi.  Meral Akşener; “haksızlık ve hukuksuzluk insanlarımızın yıllarını çalıyor. Sn Murat Sabuncu ve Sn Ahmet Şık aramıza hoş geldiniz” diyor.

Arkadaşlar susmayın, bir şeyler yazın, doğru sözleri beğenin, hangi sözler işinize geliyorsa, içinize sığıyorsa, beğenin veya eleştirin ki saflar tertemiz hale gelsin.

Evet;  Saflar temizlenmeli, temiz saflarla 2023 seçimlerine gidilmelidir.

Ülkemizde karanlık yüzler aydınlık günlerde ortaya çıkacak, karanlık sayfalar, yeniden tertemiz sayfalarla hayat bulacak.

Bir yazımda şu düşüncelerimizi paylaştım; “ Güzel  ve anlamlı bir yazı bu yazıyı alıntı yaptım, ders alınması gereken önemli noktalar gördüm ve bir not daha düşelim; Türk Devletimize “katil” diyen bir kişinin TBMM de olmasını istemiyoruz ve daha önemlisi İP genel başkanı meral Akşener’i devletimize katil diyeni savunup desteklediği için KINIYORUZ. Yazıklar olsun Akşener’e” dedim. Bu yazıma güzel düşüncelerini yazanlar oldu, ama kendilerini Ülkücü görenler ve gösterenler bir kelam dahi etmediler!. Neden?

Tarihe not düşelim.

Sedat Peker: “Türkiye Uyuşturucu ticareti yapıyor.” diyor.

Ahmet Şık : “Devleti yıkmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti katil Devlet. ” diyor.

Meral Akşener; haksızlık ve hukuksuzluk insanlarımızın yıllarını çalıyor. Sn Murat Sabuncu ve Sn Ahmet Şık aramıza hoş geldiniz” diyor

Kemal Kılıçdaroğlu : “Türkiye hukuk devleti olmaktan çıkmıştır, kimsenin can ve mal güvenliği yoktur.” diyor.

Bu açıklamaları yapanlar, Türk Milletini seven kişiler olamaz. Sizce halen bu kişiler Türk Milletini temsil etmelimidir?. Sizce bu kişilere Türkiye Cumhuriyetinin yönetimi teslim edilebilinirmi?.

Bizler bunları yazıp söyleyince, kendilerini Ülkücü ve Milliyetçi görenler, yine KLAVTE TETİKÇİLİĞİ yaparak; “sizin desteklediğiniz siyasetçilerde geçmişte şunu söyledi” diyerek savunma yapacaklar!.

Müslüman Türk milleti çok saf millet,  daha da saf olanlar Kraldan çok Kralcılık yapıyorlar, yanlışı  ısrarla savunuyor, Kral dahi kendisini savunamazken, Kraldan çok Kralı savunuyorlar!.

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu erken seçim istiyor. Bazı TV lere çıkıp ülkenin kaynaklarını ve değerlerini kötülüyor, “ülke battı” diyor, peşinden eklemeler devam ediyor.

Kılıçdaroğlu “Ülke yönetilmiyor. Seçime gidelim, halkın hakemliğine güveniyoruz.” diyor. Peki halk yine sayın Erdoğan’ı seçerse ne olacak?, iyi yönetildiğine inanacak mısın? Biz seni biliyoruz, derdin ne halk ne de seçim!.

Ve şunu sormak isteriz, 3 sene önce sayın Cumhurbaşkanı seçimle iş başına geldi. Cumhur İttifakının adaydı olarak sayın Recep Tayyip Erdoğan aday oldu ve seçildi, sayın Muharrem İnce’de CHP adayı olarak seçimlere katıldı, sayın İnce bugün neden CHP de değil?

CHP kendisini formatlamalı, eski orijinal ayarlarına dönmelidir!.

CHP nin Cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere katılan ve son yılların en yüksek oyunu alan sayın Muharrem İnce genel merkezin kongresinde delege olarak salonda oturduğu yer, salonun Tuvalet bölgesinde ayrılan sandalyede oturtulması hangi vicdanlara sığmaktadır?.

Daha CHP yi yönetemeyen ama yönetmesi için gizli ellerin destek verdiği sayın Kılıçdaroğlu, ülkemizi her alanda sağlıklı büyümesini sağlayan, güçlü Türkiye olma yolunda emin adımlarla ilerleten sayın Erdoğan’ı suçlayarak “ülkeyi yönetemiyorsunuz” diyor!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok şükür emn ellerdedir.

Seçimle iş başına gelen sayın Erdoğan’ı erken seçime davet eden CHP genel başkanı, kaç seçim yenildiğini unutmuş olmalı!.

Bu ülkede yeni bir devlet yönetim sistemi başlamıştır, artık Cumhurbaşkanımızı halk olarak bizler seçiyoruz, 5+5 iki dönem seçilme hakkı olan Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılalı 3 sene oldu, daha 2 sene var, seçimle iş başına gelip iki yılı daha olan bir lidere, “erken seçime gidelim” demek, siyaseti bilmeyenlerin işi olarak görüyoruz.

CHP genel başkanı sayın  Kılıçdaroğlu; “Ülke iyi yönetilmiyor” diyerek, güçlü Türkiye olma yolun da emin adımlarla ilerleyen devlet başkanını eleştirirken, İstanbul’u iyi yönetemeyen kendi İBB İmamoğluna söz söylesin.

İBB Ekrem İmamoğlu;  “ARITMA TESİSİNE GEREK YOK”  diyor,

İmamoğlu; “ARITMA TESİSİNE GEREK YOK” DEDİ, MARMARAYI SÜLÜK İSTİLASI KAPLADI!..buna ne demek gerekir?.

Günün Sözü: Yapılan hizmetleri görmeyip, inkar eden İstanbul halkı, hak ettiğinizi buldunuz!.