Türk milletinin ve Devletinin milli değerleri iç siyasete kurban verilmemelidir.

2020 yılı millet olarak iyi bir yılın olmadığını düşünüyoruz.

2020 yılı gerçektende çok zorlu ve sıkıntılı geçen yıllardan bir tanesi, her şey güzel olacak derken, pek çok şeyin sıkıntılar yarattığını, sanki felaketler yılı olarak yaşamaya devam ediyoruz.

2020 yılında milletçe çok büyük sıkıntılar yaşarken, yaşanan sıkıntılar karşısında millet olarak tek vücut olmamız gerekirken, kısır siyasi çekişmelere bütün değerlerimiz kurban ediliyor!.

2020 yılının 3. çeyreğine girerken, Yunan itleri çenilemeye fazla başladı.

Yunan mezalimi karşısında, ürün it enikleri karşısında tüm siyasetçiler tek vücut, tek yumruk olması gerekirken, ne yazık ki milletimizin bütün değerleri ayaklar altına alınma isteniyor.

2020 yılında iktidar olmak, iktidarda kalmak çok meşakkatli, çok sıkıntılı bir yönetim süreci olduğunu düşünüyoruz.

2020 yılı felaketler zinciri gibi, felaketin biti bitiyor, peşinden fazla zaman geçmeden bir başka felaketle karşı karşıya kalıyoruz.

2020 yılında iktidar olup ülkeyi yöneten AK Parti iktidarı 2020 yılını daha fazla sıkıntı yaşamadan atlatırsa, 2021-22- 23 yılları AK Parti yönetimi bakımından çantada keklik misali yönetim sergileyecektir.

Gerçekten millet olarak felaketleri hep birlikte yaşıyoruz, yaşanan felaketler karşısında millet olarak çok şükür el ele veriyoruz, ama siyasetçiler küçük menfaatler için milletimizi ayrıştırmaya çalışıyor!.

Siyasetçinin işi tabi ki, siyaset yapmak, siyasi iktidarın hatalarını bulup halka doğruları anlatmak, yapılan yanlış kullanarak kendi doğrusunu halka anlatıp iktidar yolunun açılmasını sağlamaktır, ama bizim siyasetçilerimiz böyle yapmıyor.

Ülkemizde körü körüne siyaset yapılıyor, sonra halk kısır siyasi çekişmelerin daha fazla yaşanmaması için oy verme zamanı gerekeni yapınca ana muhalefet partisi olmak üzere, diğer küçük siyasi partilerde kendilerinde olan hatayı görmeyip halkı suçluyor!.

Bizler siyasetin uzun soluklu iş olduğunu biliyoruz, biz bilmesine biliyoruz da, siyaseti yapanlar ne yazık ki kalplerinin kararması neticesi siyasetin uzun soluklu iş olduğunu unutuyorlar!.

Dünyada hangi ülke 40 yılı geçen zaman içinde terör ile mücadele yapmıştır?, bizim ülkemiz 40 yılı aşkın zamandan beri terörle mücadele yapmaktadır, inşallah 2020 yılı felaketler yılı olarak anmış olsak da, 2020 yılı terörün köklerinin ülkemizden temizlendiği bir yıl olacaktır.

Ülkemizdeki siyasetçiler sanırım sürekli iktidarı eleştirince oy alacaklarını sanıyorlar!.

Günümüz dünyasında artık Halkımız daha bilinçlidir, haberlere ulaşmak çok kolay olduğu için doğru ve yanlışları kısa zamanda anlamak mümkün oluyor.

Halkımızın doğru bilgiye ulaşması için yaptığı gayrete muhalefet partilerinin yetkilileri de uğraşmış olsa, halkı kendilerinin yanında bulacaklar ama, Hükümetin yaptığı güzel çalışmalara sürekli  “tu kaka” diyerek konuşma yapmaları kendilerine oy verecek olan halkında kaçmalarına neden oluyorlar.

Son aylarda Yunan itlerini karşımıza çıkartıp çenilettirenleri anlıyoruz. Onların niyetleri Türkiye 40 yıldır terör belası ile uğraşsın, bütün ekonomik kaynakları terörle mücadeleye aksın, kendi dışında başkaları ile hiçbir yakınlık sağlamasın” istiyorlar, ama Türkiye artık eski Türkiye olmadığını düşmanlar anladı da, bizim içimizdeki bizden gibi gözüken insancıklar anlamadı!.

Türkiye 40 yıldır mücadele yaptığı terörü bitirmek, halkının daha mutlu, sağlıklı, huzurlu günler geçirmesini sağlamak zorundadır, AK Parti iktidarı da 18 yıldır bunu yapmaya çalışıyor.

18 yıl önce AK Parti iktidarının nasıl bir Hükümet devraldığını bizler biliyoruz da, ülkemizde siyaset yapan muhalefet partileri bilmiyor, aslında biliyor da bilmiyormuş gibi davranıyor!.

Devletimiz terörün bitmesi noktasında kararlıdır, ülkemizde terör bittiğinde ekonomik olarak daha güçlü olacağız.

Devletimiz yani Hükümetimiz terörün bitmesi için gece gündür mücadele yapmakta, her türlü çalışmayı fedakarca yapmaktadır.

Ülkemizi terörle meşgul eden ülkeler artık ülkemizin terör belasından kurtulacağını gördüler ve başımıza terör belası gibi Yunan itlerini peşimize saldılar.

Şu unutulmamalıdır, terörle mücadele dünyanın en zor işidir, özellikle bizim gibi ülkeler için, savaş ise en kolay mücadele yöntemidir.

Ülkemiz terör belasından kurtulmak üzere iken bizim karşımıza Yunan itlerini çıkartanların elleri bu işte de boşta kalacak, Yunanistan bizim için en kolay lokma olacak, belki biraz ekonomik olarak harcama yapacağız ama, 80-100 yıldır çözülmesi gereken adalar meselesini de bu bahane ile çözmüş olacağız, henüz hangi ülkenin olduğu tam netleşmeyen çevremizdeki adaların işini bitireceğiz, tabi ki Kıbrıs adasını da ihmal etmeyeceğiz.

Peki devletimiz ve hükümetimiz ülkemizin ve devletimizin menfaatleri doğrultusunda hizmet verirken, yurt içinde ve dışında ülkemiz çıkarlarını korurken, siyasi muhalefet partileri neden Yunanistan’ın hırlamasını dikkate alıp, bütün siyasi ayrışmayı bir tarafa bırakıp; en yabancı devletler, şu Yunan eniğini karşımıza çıkartmayın, bizler Türk Milleti olarak tek vücuduz, milletimizin hakları konusunda asla taviz vermeyeceğiz” demiş olsalar, sanırım kazanan kendileri olacaktır.

Ülkemizin menfaatleri konusunda milletimizin yanında olmayan hiçbir siyasi düşünce, Türk milletinden sandıktan onay alamayacaktır.

KOLAYMI; ZALİME, HAİNE  KARŞI YALÇIN KAYALAR GİBİ AYAKTA DURMAK.

KOLAY MI; ZULÜM AT OYNATIRKEN,

MAZLUMLAR SİNMİŞKEN,

HER YERDE BAŞ KALDIRIP “DÜNYA 5 TEN BÜYÜKTÜR” DİYE

HAYKIRMAK.

RABBİM CUMHURBAŞKANIMIZIN  VE ÜLKEMİZİN YOLUNU MUBAREK KILSIN…

Günün Sözü: HAK GELDİ, BATIL ZAİL OLDU.