Cemalettin Bilgin

YOZLAŞMIŞ BEYİNLER!…

Her geçen gün iyiye gitmemiz gerekirken ne yazık ki kötüye doğru gitmeye başladık.

Hükümetimiz terörle mücadeleye devam ediyor, siyasi irade Van, Diyarbakır, Mardin belediye başkanlarını terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptıkları için görevden aldı, bu önemli cesareti gösterdikleri için sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soyluya teşekkür ediyoruz, İçişleri Bakanımızın almış olduğu kararı destekleyen sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Bir ülke 40 yılı aşkın sürede terörle mücadele yapıyorsa, bu devletin güçlü oluşunu gösterir!.

Türkiye Cumhuriyeti devleti güçsüz olduğu için 40 yıldır terör belasını çözememişlik yapmamıştır, çeşitli terör örgütüne başta ülkemiz içinde olan uzantılarının hain planları terörle mücadeleyi aksatmıştır, sonrada başka ülkeler terör örgütlerine çok ciddi destek verdikleri için terör örgütleri ile mücadele uzun sürmüştür.

Şu asla unutulmamalıdır, terörle mücadele dünyanın en zor mücadelesidir, ülkemizi bölüp parçalamak isteyen hainler terör örgütleri vasıtası ile ekonomimizi çökertmek, sonrasında istedikleri yöneticileri iş başına getirmek istediklerini her zaman görüyoruz.

Dünyanın her ülkesinde terörle mücadele yapılırken, iktidar ve muhalefette kalan her siyasi düşüncedeki liderler ve siyasetçiler, terörle mücadeleden asla taviz vermezler, o ülkenin halkı terör konusunda taviz vermeye çalışan hiçbir siyasetçiyi kabul etmez ona destek vermezler, ama lakin bizim ülkemizde çok vahim sonuçları görüyoruz!…

“TERÖRE DESTEK EVREN BELEDİYE BAŞKANLARINI GÖREVDEN ALAN SİYASİ İRADEYİ DESTEKLİYORUZ C.B”  diye paylaşım yaptık, gelen bazı yorumlara bakınca yinen şaşırdık, sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı çekemeyenler, yine iş başında sayın Cumhurbaşkanımızı kötülemek adına terör örgütlerine destek veren belediye başkanlarını destekliyorlar!…

Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanları terör örgütüne alenen destek verdiği artık devletin kurumları tarafından tespit edilmiş durumda, hal böyle olduğu halde vatan sever olduklarını iddia eden insanlarımız nasıl oluyor da terör örgütüne destek evren başkanlar görevden alınınca itiraz ediyorlar?.

Terör  Belediyelerine çevrilmek istenen Diyarbakır, Van ve Mardin’e kayyum atanmasına en sert tepkiyi kim gösterdi, biliyor musunuz?, darbeci FETÖ elemanı Emre Uslu. Çünkü, hepsi demokrasi düşmanı, emperyalizmin taşeronu ve aynı yolun yolcusu!.

FETÖ terör örgütü elemanı Emre usluyu anlıyoruz, o zaten terör örgütü elemanı da, sayın Abdullah Gül ve sayın Ahmet Davutoğlu’nu anlamak mümkün değil.

Sayın Abdullah Gül’ün sosyal medyadan yaptığı açıklama;

Abdullah Gül; “Daha yeni seçilmiş belediye başkanlarının “bu şekilde” görevden alınmaları demokrasimiz için doğru olmamıştır”, diyor, ne vahim bir açıklama değimli?.

Bu ülkede Cumhurbaşkanlığı yapmış bir insanın terör örgütünü destekleyen belediye başkanlarının görevden alınmasına tepki vermesini asla anlamış değiliz, sayın Gül bir  siyasi rant uğruna böyle bir hatayı  yapmamalı idi, bizler sayın Abdullah Gülü seviyorduk.

Peki Başbakanlığı döneminde “teröre yardım eden belediye başkanlarını uyarıyoruz, gereken mutlaka yapılacak” diyen  sayın Ahmet Davutoğlunun sosyal medyada yazmış olduğu aşağıdaki sözler; “Ahmet Davutoğlu;  Kısa süre önce gerçekleşen seçimlerle göreve gelen Mardin, Diyarbakır ve Van Belediye Başkanları’nın idari tasarrufla görevden alınması demokratik sistemin ruhuna aykırıdır. Seçimle gelenlerin seçimle ayrılması milli irade ilkesinin gereğidir”, diyor sayın Davutoğlu.

Vallahi şaşkınlık yaşıyoruz, sayın Davutoğlu bu ülkede başbakanlık yapmış bir kişi olarak terör konusunda çok dikkate etmesi gereken bir insan iken, nasıl böyle bir açıklamada bulunur?.

Peki FETÖ terrö örgütü elemanı Emre Uslunun söylediklerine bakalım!; “Emre Uslu; Kayyım düzeninin iki mucidi Kayyım’a tepki vermiş. Bunlardan biri İpek Medya’ya kayyım atanırken Başbakandı Kayyım’ı savunuyordu Diğeri de Anayasa’ya 15 Aykırılık tespit edip RTE rejiminin yolunu açan Mahkeme Düzenini kurmasına izin veren Cumhurbaşkanı Unutanlar için hatırlatalım” diyor ve ekliyor; “Ali Babacan veya Ahmet Davutoğlu yeni bir siyasi aktör olacaksa şimdiye kadar Diyarbakır sokaklarında Kayyım’a direniyor olmalıydı. Mıy mıy mıy açıklamalarla liderlik olmaz..” diyor, işte sayın Davutoğlu ve sayın Babacan’ı destekledikleri söylenen  kişilerin onlara karşı sözleri; “mıy mıy mıy” diyerek ne kadar adi yaratık olduklarını dünde gösterdiler, bugünde gösteriyorlar, yarında gösterecekler.

Yazık oluyor bu memlekete, kimlere güvenip yola çıkacağız?, kimlere güvenim mücadele yapacağız?.

Bu ülkede siyasi ikbal, Allah’ın huzuruna çıktığınızda vereceğiniz hesaptandamı iyi?.

Ülkemde Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık yapan devlet adamlarının sosyal medya üzerinden terör örgütü ile ilgili açıklama yapmaları Türk milletini derinden üzmüş ve yaralamıştır.

Bakınız Emre Uslu denen hain emir aldığı  üst aklın sözlerini hatırlatıyor ve adeta talimat veriyor;  “Ali Babacan veya Ahmet Davutoğlu yeni bir siyasi aktör olacaksa şimdiye kadar Diyarbakır sokaklarında Kayyım’a direniyor olmalıydı. Mıy mıy mıy açıklamalarla liderlik olmaz..” diyor, buz sözlerden çok dersler çıkartmak gerekir.

Bu ülkede Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık yapmış insanlar sanırım ço büyük hata içindeler.

Bugün;  sayın Erdoğan’ı devirmek için her adi yolu deneyenler, yarın ne  sayın Abdullah Gül’ü nede sayın Davutoğlu nu bir makamda göstermeyeceklerdir, makam sevdası değilse neden teröre destek evrenleri destekliyorlar?.

Şaşkınlık içindeyiz, bunun sonu iyiye gitmiyor.

Konuyu şimdilik sayın Süleyman soylunun sözleri ile noktalayalı.

Güzel ve nokta konacak sözler; “Hukukun ve demokrasinin en temel görevi, Milletin vermiş olduğu temiz oyları teröre istismar ettirmemektir. Bizim devlet olarak da temel görevimiz budur.”  Süleyman Soylu

Şaşkınlık bitmedi, bu ülkenin ana muhalefet partisi genel başkanı sayın kemal Kılıçdaroğlunun; “Akdenizde, ABD var, Yunanistan var, Mısır var, Katar var ama orada Türkiye yok” diyen sayın Kılıçdaroğluna net cevap geldi.

Dışişleri Bakanı sayın Mevlüt Çavuşoğlunun açıklaması.

“Doğu Akdeniz’de neden yokuz,” diyen KILIÇTAROĞLU’NA CEVAP
“Sayın Kılıçdaroğlu, Doğu Akdeniz’de bizim ve KKTC’nin haklarını koruyan Fatih, Yavuz ve Barbaros’u Yunan gemisi sanıyor, herhalde. 4’üncü gemimiz Oruç Reis’de yolda. Milli davamız Kıbrıs konusunda bile yeterince bilgilendirilmeyen Sayın Genel Başkan’a bu konuda bilgi vermeye hazırız. Sayın Genel Başkan, kendi partisinin de imzaladığı TBMM’nin ortak bildirisini de hatırlamıyor, sanırım..!” Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanımız

Günün Sözü; İT İZİ, AT İZİNE KAVUŞMUŞKEN.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.