Niksar Belediye olduktan sonra tarihinde en büyük bütçeli projelerinden biri olan Entegre Su Projesi (Niksar Su Temini ve Atık Su Toplama Sistemi) inşaatı başladı çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.

Sözleşme bedeli 8.883.980 Euro (90.607.426 Tl. ) olarak belirlenen, ilçemizin geleceği olan ve alt yapımızın tamamen yenileyeceğimiz projemiz Niksar halkına hayırlı uğurlu olsun.

Bu proje uzun soluklu bir proje idi. Dönemin Belediye başkanı İdris Şahin tarafından başlatılmış, Duran Yadigâr işin peşini bırakmamış Başkan Özdilek Özcan da takip ederek işin sonlandırılarak ihale edilmesini sağlayarak bölgemizin ve Niksar tarihinin ve geleceğinin projesinin hayata geçmesini sağlamışlardır. Emeği geçen herkese binlerce teşekkür ederiz.

Bu projeler bir şehrin geleceğidir. Bunlar olmazsa olmazıdır bir yerleşim yerlerinin. Yalnız bu hizmetler yapıldığı günlerde hatırlanır bir süre sonra unutulur. Yapıldığı sırada vatandaşlar bazı sıkıntılar yaşayacağı için yöneticilere de tepki gösterirler. Şimdi Niksar halkıda yaşanan ve yaşanacak geçici sıkıntılardan dolayı tepki gösteriyorlar. Çünkü sabah kalkıyorsunuz yolunuz eşilmiş, suyunuz kesilmiş işyerinizin önü eşilmiş işyerine giremiyorsunuz, kapınızı açamıyorsunuz.

Bunlar olacak. Sıkıntılar yaşayacağız. Bizim istediğimiz sıkıntıların uzun soluklu olmaması. Niksar’ın şu anda eşilmeyen yolu, sokağı, caddesi kalmadı gibi. Tabiki yapılan işler bir program dâhilinde yapılıyor. Müteahhit firma ve işi yapan taşören firmalarda bu konuda titiz olduklarını görüyoruz.

 

Şu anda Cumhuriyet caddesi açıldı ve kapandı bir daha açılacak mı bilmiyoruz. Gerçi su şebekesi için tekrar açılacak deniyor. Fatih Sultan Mehmet Caddesi parke döşemesi yapıldı. Halkımızın isteği özellikle hareketli ticaretin yoğun olduğu caddeler üzerinde yapılan ve yapılacak çalışmalar ile ilgili halk bilgilendirild. En azında bilgi kirliliği olması önlendi. Şu anda Cumhuriyet Caddesi, Akbank önü ve Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde ki işyeri sahipleri çok tedirgin. Zaten Korono 19 dan dolayı ticaret durma noktasına geldi. Esnafın Nisan, Mayıs ayı gitti. Şu anda Niksarda inşaat sektörü dışında bütün işyerleri kepenkleri çekmiş durumdalar. Eğer söz konusu bu caddelerin kalıcı veya geçici olarak yapılarak trafiğe açılmazsa bu sezon gitti. Niksar esnafıda bayrağı çekmiş olur. O zaman kim öle, kim kala. Allah muhafaza bunun bedelini kim öder bilemem

Bakın pandemiden dolayı vakaların günden güne çoğalmasından dolayı ülkemizin geleceğini ve yaklaşmakta olan Turizm sezonunu ve dövizin hesabı şimdiden yapılmaya başladı. Eğer Pandemi önlenemezse turist gelmez ülke ekonomisinin ne hale geleceğini siz düşünün. O halde Niksar esnafını için şu önümüzdeki Haziran ve devam eden aylar çok önemli. Neyseki yasaklar kısmen kalktı esnaf azda olsa rahatladı. Belediye başkanı Özdilek Özcan esnafımızın mağdur olmaması için gereğini yapacak, yollarımızı geçici de olsa yaptırıp 2021 yılını az zararla kurtarmaya bakacağız.

Başkan Özdilek Özcan yaptığı açıklamada  yıl sonuna doğru caddelerin ve sokakların su, aydınlatma ve kaldırım çalışmalarını bitirip güzel şehrimizi 2022 yılında sorunları çözülmüş bir Niksar vadediyor.

Güzel konuşup, güzel düşünerek geleceğe bakalım.

Güzel Günlerde buluşmak dileğiyle.